1% dla TPS | Skorzystaj z bezpłatnego programu PIT 2019 / Ułatwienia dla emerytów i rencistów

Kultura dla Ciebie

Ty dla kultury

Drodzy Członkowie, Sympatycy i Przyjaciele Towarzystwa Przyjaciół Sopotu! 1 % wspomaga naszą działalność kulturalno-edukacyjną i wydawniczą.

Serdecznie zachęcamy do wspierania naszej organizacji. Zapraszamy do korzystania z proponowanych przez nas wydarzeń kulturalnych. Wstęp bezpłatny!

Jak przekazać 1 % Towarzystwu Przyjaciół Sopotu?

Na formularzu PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce wprowadzić nasz numer KRS: 0000027909, a w celach szczegółowych wpisać: „działalność statutowa TPS”.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczania PIT za 2019 rok. Wystarczy kliknąć w jeden z bannerów poniżej:

 

 

Pierwszy z nich przeniesie Państwa na stronę internetową umożliwiającą dokonanie rozliczenia rocznego online wraz z możliwością przekazania 1% podatku dla TPS:

 

Istnieje także możliwość zainstalowania programu na własnym komputerze, klikając w poniższy link:

 

Można także pobrać gotowy formularz i wydrukować go:

UŁATWIENIA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Wszyscy emeryci i renciści, którzy dostali od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A,a chcą wesprzeć 1% podatku wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego, mogą to zrobić składając PIT-OP.

Żeby skutecznie przekazać 1% wystarczy wpisać do formularza PIT-OP numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego. Nie podaje się (nie wylicza) kwoty 1%, ani nie określa nazwy organizacji (nie ma na to miejsca w formularzu).

W formularzu należy podać dane konieczne do skutecznej identyfikacji podatnika (nazwisko, imię, datę urodzenia oraz NIP lub PESEL), a także dane swojego urzędu skarbowego (urzędu, do którego złożymy lub wyślemy PIT-OP).

PIT-OP należy złożyć w urzędzie skarbowym do 30 maja 2020.

PIT-OP można wysłać pocztą, złożyć osobiście, albo skorzystać z systemu elektronicznego (e-Deklaracje).

Deklarację PIT-OP w wersji papierowej oraz informacje na temat rozliczenia można także uzyskać w biurze Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w Dworku Sierakowskich.

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu uczestniczy również w akcji „Sopocianie sopocianom” wspierającej sopockie organizacje pożytku publicznego.

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.