1% wspiera naszą działalność | Bezpłatny program PIT 2020 | Ułatwienia dla emerytów i rencistów

 

Kultura dla Ciebie

Ty dla kultury

Drodzy Członkowie, Sympatycy i Przyjaciele Towarzystwa Przyjaciół Sopotu! Serdecznie dziękujemy za wspomaganie działalności naszej organizacji wpłatą 1%. Zachęcamy do dalszego wspierania i korzystania z wydarzeń kulturalno-edukacyjnych i oferty wydawniczej. Zapraszamy do Galerii Sztuki w Dworku Sierakowskich na wystawy stacjonarne oraz na naszą stronę internetową, gdzie znajdą Państwo wybór wydarzeń kulturalnych w wersji online – koncerty, wystawy, spektakle, spotkania literackie i wieczory poetyckie. Wstęp/dostęp bezpłatny!

Jak przekazać 1% Towarzystwu Przyjaciół Sopotu?

Na formularzu PIT wystarczy w odpowiedniej rubryce wprowadzić nasz numer KRS: 0000027909, a w celach szczegółowych wpisać: „działalność statutowa TPS”. Zachęcamy Państwa do skorzystania z darmowego programu do rozliczania PIT za 2020 rok. Wystarczy kliknąć w jeden z poniższych przycisków:

 

 

 

 

Rozlicz PIT Online Przycisk przeniesie Państwa na stronę internetową umożliwiającą dokonanie rozliczenia rocznego online wraz z możliwością przekazania 1% podatku dla TPS. Na poniższej stronie istnieje także możliwość zainstalowania programu do rozliczeń na własnym komputerze

 

 

 

 
Przycisk umożliwia pobranie i wydrukowanie gotowego formularza
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wszyscy emeryci i renciści, którzy dostali od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A,a chcą wesprzeć 1% podatku wybraną przez siebie organizację pożytku publicznego, mogą to zrobić składając oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego (PIT-OP). Żeby skutecznie przekazać 1% wystarczy wpisać do formularza oświadczenia numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego. Nie podaje się (nie wylicza) kwoty 1%, ani nie określa nazwy organizacji (nie ma na to miejsca w formularzu). W formularzu należy podać dane konieczne do skutecznej identyfikacji podatnika (nazwisko, imię, datę urodzenia oraz NIP lub PESEL), a także dane swojego urzędu skarbowego (urzędu, do którego złożymy lub wyślemy PIT-OP). Oświadczenie PIT-OP należy złożyć w urzędzie skarbowym do 30 kwietnia 2021. Wypełniony formularz oświadczenia można wysłać pocztą lub złożyć osobiście. Formularz można także wypełnić korzystając z systemu elektronicznego. Niezbędne jest w tej sytuacji posiadanie profilu zaufanego (e-Deklaracje). Oświadczenie PIT-OP w wersji papierowej oraz informacje na temat rozliczenia można także uzyskać w biurze Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w Dworku Sierakowskich. Formularz PIT-OP w wersji PDF można pobrać tutaj.

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych.