10–lecie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kurort – 9.03.2015

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz Teatr na Plaży zapraszają na jubileuszowy seans z okazji 10–lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego KURORT.
W programie:
– Światła wielkiego miasta, reż. Ch. Chaplin, USA, 1931, 87 min,
– muzyka na żywo: Marcin Dymiter (elektronika, gitara), Paweł Nowicki (wibrafon, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia).

O filmie
Włóczęga zakochuje się z wzajemnością w niewidomej sprzedawczyni kwiatów, po czym kosztem własnego szczęścia upiększa jej życie. Jeden z najbardziej znanych i docenianych filmów Chaplina zostanie zilustrowany graną na żywo ścieżką dźwiękową autorstwa Marcina Dymitera i Pawła Nowickiego.

Charlie wciela się w postać Trampa, który pomimo braku pieniędzy ma wielkie i ofiarne serce. Pewnego dnia spotyka na ulicy niewidomą kwiaciarkę i poruszony jej urodą, kupuje od niej kwiat. Dziewczyna myśli, że jest on bogaczem a włóczęga boi się wyprowadzić ją z błędu. Paradoksalnie tego samego wieczoru bohater Chaplina ratuje przed utonięciem pijanego milionera i dostaje od niego nagrodę. Może więc przynajmniej przez jakiś czas być wymarzonym opiekunem swojej ukochanej.

O muzykach
Marcin Dymiter aka emiter (elektronika, gitara)
Muzyk improwizator, twórca nagrań terenowych. Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą. Producent muzyczny. Współtwórca i kurator – wspólnie z Ludomirem Franczakiem – festiwalu mikro_makro. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Paweł Nowicki (wibrafon, instrumenty klawiszowe, perkusjonalia)
Ukończył Szkołę Muzyczną I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Grzegorza Jurczyka i Konserwatorium Muzyczne w Strasburgu w klasie Emmanuela Sejourne. Jest laureatem międzynarodowych konkursów muzyki współczesnej: Gaudeamus w Rotterdamie 1999 (3. nagroda) i Clarment-Ferrand 1999 (3. nagroda). Od 2002 roku współtworzy zespół muzyki współczesnej Kwartludium, który na stałe wpisał się w kalendarz koncertowy ważniejszych festiwali tj. Warszawska Jesień, Festiwal Radiowy WDR w Kolonii czy Unsound Festival w Nowym Yorku. Paweł Nowicki jest wielokrotnym stypendystą Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Gdańska oraz programu Młoda Polska Ministerstwa Kultury na nagranie płyt wraz z zespołem Kwartludium. Od 2004 roku współpracuje z trójmiejskim zespołem Kobiety, z którym odbierał w 2008 roku nominację do Paszportu Polityki.

Wstęp 10zł.
Rezerwacje: dkf@eps.gda.pl
Bilety do nabycia przed seansem.
Wyjątkowo na ten seans nie obowiązują karnety DKF-u na 2 i 6 seansów.