12 LISTOPADA, GODZ. 18.30

W listopadowym Teatrze przy Stole zaprezentujemy współczesną sztukę Daniela Glattauera, w której przypadkowa korespondencja dwojga osób przeradza się w wirtualny romans. „N@pisz do mnie” to nie tylko doskonała rozrywka, ale i możliwość wejrzenia w emocjonalność pokolenia osób po trzydziestce. Na czytanie zapraszamy w poniedziałek 12 listopada o godz. 18.30. Tekst sztuki w przekładzie Anny Wziątek przeczytają aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże m.in. Krzysztof Gordon, który jednocześnie sprawuje opiekę reżyserską nad spektaklem. Prezentację dramatu poprzedzi przedmowa teatrologa, opiekuna artystycznego projektu – profesor Małgorzaty Jarmułowicz.

 Wstęp wolny

 Zapraszamy!

 

„N@pisz do mnie” to pierwsza część skrzącego dowcipem, niebagatelnego flirtu dwojga osób, które są sobie zupełnie obce, a jednocześnie tak nieznośnie bliskie.

Czy w życiu codziennym jest przestrzeń na wyrażanie tęsknot i pragnień, która byłaby lepiej strzeżona niż wirtualna? Zwykła pomyłka-literówka popełniona przy wpisywaniu adresu mailowego daje asumpt do wirtualnej znajomości, która zaczyna wymykać się spod palców. Leo Leike, psycholog języka, otrzymuje przypadkiem maile od Emmi Rother, twórczyni stron internetowych. Z uprzejmości odpisuje, lecz za trzecim razem już nie bez sarkazmu. Emmi pociąga sposób, w jaki Leo się werbalizuje. To, co z początku było niewinną wymianą zdań i uszczypliwości, przeradza się w zażyłość, przyjaźń, a w rezultacie w intymną relację na łączach. Czy spotkają się w realu? Pokusa randki narasta, ale czy wysłane, otrzymane i zasejfowane uczucia wytrzymają próbę rzeczywistości?

 

Daniel Glattauer – (ur. 1960 w Wiedniu), absolwent pedagogiki. Początkowo był literatem-amatorem, autorem tekstów piosenek i kelnerem, później został dziennikarzem. Pracował najpierw jako redaktor w „Die Presse“, następnie przez dwadzieścia lat był autorem tekstów do  „Der Standard”. Opublikował kilkanaście powieści, z których dwie: „N@pisz do mnie” („Gut gegen Nordwind”, 2006) i „Wróć do mnie” („Alle sieben Wellen”, 2009) okrzyknięto bestsellerami i przetłumaczono na wiele języków obcych.

 

na podstawie www.adit.art.pl