19 lipca, godz. 18.30

 

 

 

W lipcowym Teatrze przy Stole zaprezentowaliśmy francuską sztukę Antoine Jaccoud „Czekając na ptasią grypę” w tłumaczeniu Jana Nowaka. Tekst jest świetnym komentarzem do współczesnych realiów postpandemicznych.

W poniedziałek 19 lipca o godz. 18.30 w Dworku Sierakowskich sztukę przeczytali aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Magdalena Boć, Piotr Łukawski i Krzysztof Gordon. Opiekę reżyserską sprawował Krzysztof Gordon, a prelekcję wygłosiła teatrolog prof. Małgorzata Jarmułowicz z Uniwersytetu Gdańskiego.

Sztuka prezentowana była w Teatrze przy Stole za zgodą autora Antoine Jaccoud, tłumacza Jana Nowaka oraz wydawnictwa Dramedition.

Wstęp bezpłatny!
Serdecznie zapraszamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O sztuce „Czekając na ptasią grypę”

Kto umrze podczas pandemii? Czy podczas pandemii wciąż będzie miało miejsce wydalenie nielegalnych imigrantów? Czy Bóg nas ocali? Czy będziemy wyprowadzać nasze psy na spacer? Czy upamiętnimy pandemię, gdy się skończy? Czy będziemy wybierać Miss Pandemii? Kto będzie czerpał zyski z pandemii? Czy ptaki dalej będą wtedy inspirować poetów? Po odpowiedzi na wszystkie pytania zapraszamy w lipcu do Teatru przy Stole.

 

 

O autorze

Antoine Jaccoud

Urodzony w Lozannie, socjolog, dziennikarz, pisarz i dramatopisarz. Scenopisarstwa uczył się u Krzysztofa Kieślowskiego i Franka Daniela. Pracował w gazecie „L’Hebdo”, tworzył i współtworzył scenariusze filmów dokumentalnych oraz fabularnych. Jego pierwszym tekstem przeznaczonym na deski teatru jest „Jestem mężem Lolo”. Brał udział w programie „Ekran” prowadzonym przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Był dramaturgiem lozańskiego Théâtre en Flammes.

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków: