22 stycznia 2018 r., godz. 18.30

W poniedziałek 22 stycznia o godzinie 18.30 zapraszamy na trzynastą odsłonę projektu Teatr przy Stole/Stół przy Wybrzeżu, którego drugi sezon poświęcony jest dramaturgii europejskiej.

Zaprezentujemy sztukę rosyjskiego dramatopisarza Iwana Wyrypajewa Nieznośnie długie objęcia w przekładzie Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej. W czytaniu wezmą udział aktorzy Teatru Wybrzeże: Sylwia Góra-Weber, Marta Herman, Piotr Biedroń i Marcin Miodek. Opiekę artystyczną sprawować będzie Michał Kurkowski, natomiast wygłoszeniem słowa wstępnego oraz poprowadzeniem dyskusji po czytaniu zajmą się studenci Wiedzy o teatrze i Teatrologii z Uniwersytetu Gdańskiego.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Nieznośnie długie objęcia  to historia czworga ludzi, niecenzuralna opowieść o miłości, zagubieniu i szukaniu sensu życia. Pytania metafizyczne sąsiadują tu z problemami jak najbardziej doczesnymi. Bohaterowie żyją w plastikowym świecie, a ich pogmatwane losy składają się na niezwykle aktualną i poruszającą opowieść.

Iwan Wyrypajew to jeden z najbardziej znanych rosyjskich dramatopisarzy współczesnych. Związany jest z moskiewskim Teatrem.doc, w którym realizuje przedstawienia w formie dokumentu scenicznego. W swoich dramatach i spektaklach często porusza problemy patologii społecznych: prostytucji, narkomani, alkoholizmu. Jest twórcą dobrze znanym w Polsce. Polska prapremiera Nieznośnie długie objęcia miała miejsce w 2015 roku w Teatrze Powszechnym w Warszawie.