Zawieszona! AKADEMIA DOBRYCH RELACJI 2020 | Dom Sąsiedzki Centrum

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na kontynuację spotkań Akademii Dobrych Relacji. Projekt realizowany jest we współpracy z Gminą Miasta Sopotu w ramach Domów Sąsiedzkich. Wykłady sprzyjające poznawaniu samego siebie i poprawy relacji międzyludzkich poprowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska.

Poprzedni cykl wykładów miał za zadanie przekonać słuchaczy, że uznanie odpowiedzialności za swoje życie jest konieczne, aby odczuwać z niego satysfakcję.  Zamierzenie się powiodło. I co dalej? Jak przejść od „wiem”, do „działam”? Gdy już przyjęliśmy swoją sprawczość, gdy zidentyfikowaliśmy obszary, które przeszkadzają w rozwoju i zapragnęliśmy je uporządkować, wówczas stajemy przed nowymi wyzwaniami: jak to zrobić? Jak zrealizować zamierzenia, skoro na wszystko brakuje nam czasu? Jak wytrwać w postanowieniach przy naporze spraw i zobowiązań? Jak odkrywać sens swojego życia i dojrzewać zamiast się starzeć? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas piątego już cyklu Akademii Dobrych Relacji, którego hasło przewodnie brzmi: Wiem i działam.

Wykłady nie wymagają od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są przystępne i uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Przedstawiane zagadnienia są ilustrowane przez praktyczne przykłady „z życia wzięte”, a drobna domieszka humoru ułatwi przyjmowanie nowej wiedzy.

Każdy pojedynczy wykład można traktować jako odrębne wydarzenie. Niewątpliwie jednak więcej korzyści przyniesie uczestnictwo w całym cyklu. Podczas 6 miesięcy odbędzie się 6 spotkań po 80 minut. Zapraszamy!

Wstęp wolny.  

Sala galeryjna/wykładowa będzie udostępniona słuchaczom w dniu wykładu od godziny 17.00.

Harmonogram wykładów
Spotkania odbywają się we wtorki o godz. 18.00 w następujących terminach:

21 stycznia 2020
Jak odzyskać swój czas?  Prokrastynacja i pułapki zadaniowości

18 lutego 2020
Jak skutecznie działać – czyli  7 zasad S.Covey’a

17 marca 2020
Silna wola i wytrwałość

21 kwietnia 2020
Pewność siebie i wartość osoby

19 maja 2020
Dojrzewać zamiast się starzeć

16 czerwca 2020
Sztuka dobrego wyboru

 

Relacja z wydarzenia z 21.01.2020

 

Projekt Domy Sąsiedzkie finansowany jest ze środków Gminy Miasta Sopotu.