Art in house – lipiec

 

Od 9 lipca Towarzystwo Przyjaciół Sopotu razem z warszawskim Domem Aukcyjnym Art in House zaprosiło do dworkowej Galerii na Wystawę Nowej Sztuki, która zakończyła się licytacją prezentowanych prac. Jak co lato Art in House powróciło do słonecznego Sopotu, aby spotkać się z Państwem w czasie wystawy i 53. Aukcji Nowej Sztuki. Do wylicytowania było aż 114 prac wykonanych w różnorodnym stylu, tematyce i technice – wszystko w czasie jednego wieczoru, 10 lipca (sobota), o 19:30 w Dworku Sierakowskich w Sopocie (ul. J. Czyżewskiego 12).

Lipcowy katalog otworzyła energetyczna praca Wojtka Brewki z cyklu „Twins”; eksplozją kolorów zachwyciła również kobieta-motyl Andrejusa Kovelinasa, intrygujący portret Hanny Kłopotowskiej, charakterystyczne tulipany Edwarda Dwurnika czy kobieta ze smokiem Jana Bonawentury Ostrowskiego. W wakacyjny nastrój wprowadzili Was Joanna Mieszko, która uwieczniła nadmorski brzeg w Sopocie; Robert Jadczak z kubistycznym molo; Grzegorz Chojnacki i hiperrealistyczne mistrzostwo formy oraz Zbigniew Kopania z zachwycającymi peoniami o poranku.

Wiele prac nawiązało do warsztatów dawnych mistrzów oraz dwudziestolecia międzywojennego: klimat art déco pojawił się w pracy Tomasza Kosteckiego, Jana Dubrowina oraz Anny Konikowskiej; złotem zalśni ikona Borysa Fiodorowicza, anielskie spotkanie na kawie Sylwii Perczak oraz neorenesansowa groteska Anny Kozłowskiej. Akademickie ujęcie tematu dostrzeżemy u Marii Szypluk, Piotra Grzechowskiego, Wiesława Nowakowskiego, Krystyny Khvostyk oraz Magdaleny Kępki. Gry wizualne z dawną sztuką podjęli z kolei Katarzyna Słowiańska-Kucz, Campio, Malwina de Brade oraz Wojciech Pelc.

Nie zapominamy również o miłośnikach rzeźby: na ostatnich stronach katalogu odnajdziecie subtelną rusałkę Joanny Brudzińskiej, surrealistyczny portret Jacka Opały, błękitnego chłopca Arka Szweda, lecący akt Adama Kołakowskiego oraz charakterystyczne domki Anny Luterackiej.

Wystawę przedaukcyjną w Dworku Sierakowskich można było oglądać od piątku, 9 lipca (godz. 12.00) do sobotniej aukcji.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Zachęcamy do obejrzenia całego katalogu 53. Aukcji Nowej Sztuki z instrukcją licytacji:

Katalog 53. Aukcji Nowej Sztuki >>

Więcej informacji:

www.artinhouse.pl

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z PRZEDAUKCYJNEJ WYSTAWY NOWEJ SZTUKI