Colin Watts w Wierszach na Piętrze | 27.10.2017

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i redakcja dwumiesięcznika literackiego „Topos” zapraszają w piątek 27 października o godz.18.00 na kolejne spotkanie z cyklu Wiersze na Piętrze. Gościem wieczoru będzie angielski poeta Colin Watts, a spotkanie poprowadzi poeta i tłumacz – Tadeusz Dziewanowski.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

 

 

Colin Watts ma 74 lata i mieszka w Liverpoolu od wielu lat.

Opublikował między innymi tomy poezji Human Geography i Taking Down the Tree House oraz opowiadania. Utwory jego drukowano w antologiach, a sztuki wystawiano w Liverpoolu i okolicach. Jest wieloletnim członkiem i spirytus movens grupy poetyckiej Dead Good Poets Society oraz współprowadzącym cykl prezentacji opowieści Story Night w liverpoolskim The Bluecoat Arts Centre. Tłumaczenie jego wierszy ukazało się w „Toposie”.

Tadeusz Dziewanowski, ur. 1953 – poeta spóźnionych reakcji na rzeczywistość oraz późnego, lecz nagrodzonego w ogólnopolskim konkursie debiutu książkowego. Jako tłumacz przekłada poezję z angielskiego. Publikuje wiersze, recenzje i aforyzmy. Pierwsze trzy dni życia spędził w Oliwie, resztę, do dzisiaj, we Wrzeszczu.