Wiersze na Piętrze | Colin Watts | 27.10.2017

 

 

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i Redakcja dwumiesięcznika literackiego „Topos” serdecznie zaprosiło Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Wiersze na Piętrze. W piątek, 27 października o godz.18.00 Colin Watts – angielski poeta zaprezentował wybrane utwory ze swojego bogatego dorobku poetyckiego. Spotkanie poprowadził Tadeusz Dziewanowski – poeta i tłumacz.

 

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

 

 

Colin Watts (74 l.) – angielski poet, od wielu lat zamieszkujący Liverpool. Opublikował między innymi tomy poezji Human Geography i Taking Down the Tree House. W jego dorobku odnaleźć można również liczne opowiadania. Jego twórczość publikowana była m.in. w antologiach, a sztuki wystawiano w Liverpoolu i jego okolicach. Jest wieloletnim członkiem i spirytus movens grupy poetyckiej Dead Good Poets Society oraz współprowadzącym cyklu prezentacji opowieści Story Night w liverpoolskim The Bluecoat Arts Centre. Tłumaczenie jego wierszy ukazało się w „Toposie”.

Tadeusz Dziewanowski ur. 1953 – poeta spóźnionych reakcji na rzeczywistość oraz późnego, lecz nagrodzonego, w ogólnopolskim konkursie debiutu książkowego. Jako tłumacz przekłada poezję z angielskiego. Publikuje wiersze, recenzje i aforyzmy. Pierwsze trzy dni życia spędził w Oliwie, resztę, do dzisiaj, we Wrzeszczu.