Czar Siesty w Dworku Sierakowskich – audycja Marcina Kydryńskiego

Kawiarenka artystyczna Młody Byron w Dworku Sierakowskich zaprasza słuchaczy Siesty, by w miłym gronie spędzili czas w niedzielę z muzyką serwowaną „na żywo” przez Marcina Kydryńskiego z okolic world music, jazzu, soulu oraz tradycyjnego popu.

Siesta transmitowa jest przez Polskie Radio od 2001 roku. Marcin Kydryński prezentuje w dwóch blokach muzykę z okolic world music, jazzu (w tym m.in. smooth jazz, swing, cool jazz), soulu oraz tradycyjnego popu. Emitowana jest w każdą niedzielę pomiędzy godziną 15:00 a 17:00. W całym kraju organizowane są także koncerty, które mają wspólna nazwę „Siesta w Drodze” lub „Siesta w Studio”. Ich punkt kulminacyjny ma miejsce w Gdańsku, gdzie organizowany jest wiosną „Siesta Festiwal”.

Klub SiestaTime to niezobowiązujące spotkania w miłym gronie, które organizowane są w formule Loża Benjamina, czyli tradycja, gościnność i nowe technologie. Loża Benjamina to formuła dla organizacji spotkań, jak np. Klub SiestaTime, który zainspirowany jest włoską tradycją obsługi stałych bywalców kawiarenek. Ta rozszerzana na bieżąco formuła bazuje na wcześniejszych doświadczeniach z organizacją spotkań w Sopocie w hotelu Grand i Haffner na zlecenie redakcji „The Coastal Times”. Zastosowanie znajdują np. różnego typu transmisje związane z szeroko rozumianą kulturą, co jest jednym z elementów projektu „D-theater”, który zaprezentowany został szerzej m.in. na łamach organu Szwedzkiego Stowarzyszenia Techników Teatralnych.

 

Dworek Sierakowskich w Sopocie jest przy bocznej ulicy Monciaka. Zależnie od aury spotykamy się w ogródku, gdzie korzystamy ze sprzętu koncertowego lub w salce obok barku. Polecamy świetną kawę i sernik, a dla tych, którzy sami nie prowadzą samochodu nie brakuje w barze możliwości na zaspokojenie innych smaków.

Podczas trwania audycji promocja w kawiarni – 20%.

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

 

Terminy:
29 października (niedziela), godz. 15.00
5 listopada (niedziela), godz. 15.00
12 listopada (niedziela), godz. 15.00
19 listopada (niedziela), godz. 15.00
26 listopada (niedziela), godz. 15.00
3 grudnia (niedziela), godz. 15.00
10 grudnia (niedziela), godz. 15.00
17 grudnia (niedziela), godz. 15.00