CZWARTKOWE WIECZORY MUZYCZNE | MARZEC – KWIECIEŃ 2022

W marcu i kwietniu 2022 roku zapraszamy Państwa do zabytkowych sal Dworku Sierakowskich na kameralne koncerty muzyki klasycznej. Czwartkowe Wieczory Muzyczne to przedsięwzięcie odbywające się nieprzerwanie od czterdziestu ośmiu lat. W każdy czwartek o godz. 18.00 publiczność ma okazję wysłuchać najpiękniejszych kompozycji klasycznych w wykonaniu profesorów i studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz zaproszonych gości zarówno z Polski, jak i zagranicy. Czwartkowe koncerty muzyki poważnej cieszą się ogromną popularnością – co tydzień gromadzą szerokie grono słuchaczy. Do tej pory publiczność miała okazję wysłuchać ponad 2400 koncertów. Z tym większą radością prezentujemy noworoczny afisz Czwartkowych Wieczorów Muzycznych.

W marcu wystąpią następujący artyści: Jadwiga Stanek, Borys Bieniecki, Magdalena Swatowska, Jacek Szymański, Anna Mikolon, Yuchen Lua, Zining Luo, Piotr Kwaśny, Mirosława Sumlińska, Bartosz Paprot oraz Zespół Quintetto del Mar w składzie: Roman Nicziparuk, Dominik Urbanowicz, Nel Zmuda-Trzebiatowska, Adrianna Ciemińska oraz Gabriela Dindorf.

W kwietniu klasycznymi kompozycjami zachwycać będą: Kornelia Huk, Natalia Wicka, Marta Misztal, Aleksandra Rybska, Polina Wojciechowska, Mateusz Maciołek oraz Zespół 4Clouds Piano Quartett w składzie: Marika Staszewska, Emilia Miechowicz, Nikola Freda i Martyna Chmura.

W związku z obostrzeniami liczba miejsc w sali koncertowej została ograniczona do 30%. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad sanitarnych (maseczka, dezynfekcja i dystans) i stosowania się do zaleceń obsługi. Informujemy, że nie prowadzimy rezerwacji miejsc. O możliwości uczestniczenia w koncercie decyduje kolejność przybycia.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!