Czwartkowy Wieczór Muzyczny Online | 1.10.2020

 

Koncerty w Dworku zostały zawieszone, ale jak co tydzień zapraszamy Państwa na Czwartkowy Wieczór Muzyczny. Tym razem będzie to pierwsza z dwóch części kameralnego koncertu wyłącznie w wersji ONLINE. Wystąpią: Dorota Całek – sopran, Krzysztof Bobrzecki – baryton, Małgorzata Skorupa – skrzypce, Anna Sawicka – wiolonczela oraz Anna Mikolon – fortepian. Artyści zagrają utwory Ludwiga van Beethovena z cyklu „Pieśni różnych narodów”. Kompozytor inspirowany folklorem polskim, niemieckim, rosyjskim, irlandzkim, szkockim, portugalskim, szwedzkim, hiszpańskim i in. stworzył interesujące miniatury kameralne na głos z towarzyszeniem fortepianu, skrzypiec i wiolonczeli.

Pierwsza część filmu pojawi się na naszej stronie internetowej oraz profilu FB w czwartek 1 października br., o godzinie 18.00.
Dostęp bezpłatny.
Zapraszamy.

Czwartkowe Wieczory Muzyczne to unikatowe przedsięwzięcie kulturalne kontynuowane od 46 lat, czyli od początku istnienia Towarzystwa Przyjaciół Sopotu (1974 r.). Pomysłodawcą i organizatorem cyklu jest niezmiennie Krzysztof Sperski – wiolonczelista, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku, jeden z członków-założycieli Towarzystwa. Do tej pory publiczność miała możliwość wysłuchania ponad ponad dwóch tysięcy koncertów i zobaczenia kilku tysięcy wykonawców. W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego w kraju próbujemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych słuchaczy. Staramy się dać Państwu możliwość uczestniczenia w organizowanych przez nas wydarzeniach w sposób bezpieczny, nienaruszający obowiązujących obostrzeń.