Ewa Cichocka „Stare Listy z Zanzibaru” | Wystawa online

Dla podróżniczki, którą nieznane lądy pociągają tak samo, jak literatura tworzona przez dawnych podróżników, wyprawa na rajski Zanzibar stała się swoistą podróżą w czasie. Ewa Cichocka odnalazła tam klimat dawnego, egzotycznego świata, którego  urok chłonął i opisywał przed 130 laty Henryk Sienkiewicz. W nastrojowych, poruszających wyobraźnię fotografiach powracają obrazy i impresje zapisane przez pisarza w Listach z Afryki. Warto poddać się ich aurze i uciec choć na chwilę z naszej pandemicznej rzeczywistości w barwną afrykańską przeszłość, która zdaje się ciągle trwać…
prof. Małgorzata Jarmułowicz, laureatka KOLOSA 2016

Do 31 maja wystawę można nadal oglądać w Galerii Dworku Sierakowskich. Od piątku zapraszamy w wydłużonych godzinach 12.00-20.00.

 

 

 

 

Ewa Karolina Cichocka

Gdańszczanka, dziennikarka i pisarka. Organizatorka i przewodniczka niebanalnych wyjazdów m.in. kobiecych wypraw z Fundacji Marka Kamińskiego. Animatorka plenerów, wystaw i wydarzeń kulturalno-artystycznych, a także autorka fotografii, wystaw oraz prezentacji multimedialnych.

Od lat bada Sycylię i polsko-sycylijskie związki artystyczno-literackie. Owocem podróży jest książka „Sycylia. Między niebem a morzem”, wyróżniona w konkursie Magellana na najlepsze publikacje turystyczne 2016 r. w kategorii: Książka Podróżnicza. Jest także autorką trasy po Sycylii – Śladami polskich artystów, zaprezentowanej podczas gdyńskich KOLOSÓW.

 

W 2017 roku zaprezentowaliśmy w Dworku Sierakowskich rzeźby Igora Mitoraja w plenerach sycylijskiego Agrigento w fotografiach m.in. Ewy Cichockiej. 

 

 

Wystawa pod patronatem: