Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY. 13–16 maja 2015

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, współorganizator Festiwalu BETWEEN.POMIĘDZY, zaprasza na szóstą edycję międzynarodowego festiwalu poświęconego związkom literatury i teatru, który odbędzie się w dniach 13–16 maja br.

Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY jest wydarzeniem interdyscyplinarnym o charakterze popularnonaukowym, w którego organizację zaangażowanych jest wiele podmiotów ze świata sztuki, kultury i nauki na poziomie lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Organizowany jest od 2010 roku przez powołaną w tym celu Fundację BETWEEN.POMIĘDZY oraz Uniwersytet Gdański we współpracy m.in. z UM Sopotu, Teatrem Polskiego Radia, Teatrem Wybrzeże, Towarzystwem Przyjaciół Sopotu i Teatrem na Plaży.

Istotny punkt festiwalu stanowi konferencja naukowa, a poruszana podczas niej tematyka staje się inspiracją do tworzenia serii wydarzeń towarzyszących, kierowanych do szerokiej publiczności. Wydarzenia te obejmują: spektakle, spotkania autorskie, dyskusje, wykłady otwarte, prezentacje filmów i słuchowisk, warsztaty teatralne i literackie. Prowadzony jest również program wydawniczy, w ramach którego ukazują się publikacje w języku polskim oraz angielskim.

Do sopockiego Dworku Sierakowskich zapraszamy m.in. na spotkania otwarte w ramach Festiwalu BETWEEN.POMIĘDZY:

Czwartek, 14 maja 2015, godz. 15.00

„Ostatnia taśma Krappa” Becketta – otwarte spotkanie

Piątek, 15 maja 2015, godz. 12.30

Beckett artystów – spotkanie z Joanną Czajkowską, Sylwią Górą-Weber oraz Adamem Nalepą

Sobota, 16 maja 2015, godz. 18.00

  • Prezentacja wydawnictw powiązanych z between.pomiędzy: Almanach, seria wydawnicza between.pomiędzy, „Topos”, „Tekstualia”
  • Tłumaczenia współczesnej poezji brytyjskiej: rozmowa z Moniką Szubą i Davidem Malcolmem
  • „Ziemia jałowa”, czyli TS Eliot w XXI wieku– spotkanie z Jean Ward oraz Marią Fengler, fragmenty słuchowiska radiowego (Teatr Polskiego Radia)

Zapraszamy!

Organizatorzy: Fundacja BETWEEN.POMIĘDZY, Uniwersytet Gdański oraz Towarzystwo Przyjaciół Sopotu
Mecenat: Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Marszałkowski
Partnerzy: Teatr Polskiego Radia, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, Wydawnictwo Maski, Młody Byron, Teatr na Plaży w Sopocie, Fundacja Teatru Boto, Teatr Gdynia Główna, Katedra Translatoryki IAA oraz UM Sopotu.
Patronat medialny: trójmiasto.pl, kwartalnik „Tekstualia”, dwumiesięcznik literacki „Topos”

Szczegółowy opis i program tegorocznego festiwalu:
[INFO_PRASA] [LINK DO PROGRAMU] [PROGRAM SEMINARIUM]