Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY. 16–21 maja 2016

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i redakcja dwumiesięcznika literackiego „Topos” zapraszają w dniach 16-21 maja 2016 r. na siódmą edycję międzynarodowego festiwalu poświęconego związkom literatury i teatru BETWEEN.POMIĘDZY. Tym razem tematem przewodnim będzie Eksperyment (Experiment).

Większość wydarzeń odbędzie się w Sopocie, lecz niektóre z nich planowane są również w Gdańsku i Gdyni. Do udziału organizatorzy zaprosili zarówno gości zagranicznych (niemal ze wszystkich kontynentów), jak i twórców krajowych, przede wszystkim z Trójmiasta. Festiwal obrazuje, czym obecnie zajmują się współtworzący festiwal artyści i badacze. Z tego względu wiele wydarzeń odbywa się w nowo otwartej siedzibie Teatru Boto oraz kontynuowana jest współpraca z Sopockim Teatrem Tańca, Teatrem na Plaży w Sopocie oraz Teatrem Gdynia Główna. Przewidziane są również spotkania w nowym budynku neofilologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, w Sopotece, a także na sopockim molo. Oferta festiwalu jak co roku jest bogata i złożona z wydarzeń różnego typu: spotkań autorskich, przedstawień teatralnych, projekcji filmów, happeningu, programów edukacyjnych oraz seminarium naukowego. Wypracowana przez ostatnie lata formuła zapewnia przestrzeń dla spotkań krajowych i zagranicznych artystów, literaturoznawców i teatrologów ze wszystkimi zainteresowanymi sztuką współczesną.

VII Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY organizowany jest przez Fundację BETWEEN.POMIĘDZY oraz UNIWERSYTET GDAŃSKI we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Sopotu, Teatrem Boto, Teatrem na Plaży, Sopoteką, Młodym Byronem, Teatrem Gdynia Główna, Sopockim Teatrem Tańca, Wydawnictwem Maski oraz Millenium Docs Against Gravity FF.

Dofinansowanie: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Kąpielisko Morskie Sopot.
Patronat medialny: trójmiasto.pl,  kwartalnik Tekstualia, dwumiesięcznik literacki Topos

Do sopockiego Dworku Sierakowskich zapraszamy we wtorek 17 maja o godz. 11.45 na spotkanie otwarte w ramach panelu Between.Becket – BERGSON, BECKETT, DELEUZE: SE Gontarski (Florida State University, USA) w rozmowie z Jackiem Gutorowem.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

Oficjalna strona Festiwalu. Facebook. Twitter.

Program do pobrania tutaj