Festyn Organizacji Pozarządowych | 14.09.2019

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, działające od 1974 roku, serdecznie zaprasza członków, sympatyków działalności TPS oraz wszystkich mieszkańców na święto sopockich organizacji pozarządowych.

W drugą sobotę września warto wybrać się na skwer Kuracyjny przy molo. Swoją działalność zaprezentuje tu ponad 50 organizacji, na co dzień oferujących różnorodne wsparcie sopocianom. Podczas 17. edycji Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych, 14 września, w godz. 11.30-15.00 nie zabraknie propozycji dla dzieci, młodzieży, rodzin, osób aktywnych zawodowo, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

Na stoiskach na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, m.in. warsztaty artystyczne, zabawy, konkursy i quizy z nagrodami, prezentacja i sprzedaż wyrobów podopiecznych organizacji pozarządowych, a także pozarządowe kawiarenki. Nie zabraknie gier i pokazów sportowych (m.in. karate, tenis, rugby, lekkoatletyka, fitness, zumba, pojazdy sportowe). Stały element festynu to również udział organizacji prozwierzęcych, u których można skonsultować kwestie związane z adopcją oraz opieką.

Będzie też można skorzystać z propozycji organizacji zajmujących się wsparciem społecznym i zdrowiem. Oprócz różnorodnych konsultacji będzie można nieodpłatnie wykonać badania profilaktyczne: pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi, saturacji, tętna czy stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Na swoje stoiska zaprosi również Straż Pożarna, Sopocka Policja oraz Straż Miejska, szczególnie cieszące się zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu. Z kolei Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zachęci do rozmów o możliwościach podejmowania społecznej aktywności w Sopocie.

Od 17 lat festyn rozpoczyna Parada Pozarządowa, w której biorą udział społecznicy działający na rzecz sopocian oraz osoby, którym działalność sektora pozarządowego jest bliska. Parada ok. godz. 11.30 rusza sprzed kościoła pw. św. Jerzego i w towarzystwie grupy perkusyjnej Taraban przejdzie ulicą Bohaterów Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego, by w muszli koncertowej ok. godz. 12.00 uroczycie rozpocząć sopockie święto pozarządowców. Początek festynu od wielu lat stanowi także okazję do przyznania organizacji pozarządowej szczególnie zaangażowanej w sprawy miasta Nagrody Prezydenta „Sopockie Serce”.

 

Zachęcamy wszystkich Członków i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Sopotu do czynnego udziału w paradzie pod szyldem naszej organizacji. Gromadzimy się o 11.30 pod Kościołem Św. Jerzego.

Do zobaczenia na Skwerze Kuracyjnym w sobotę, 14 września!

 

FB wydarzenia