FINGERSTYLE GUITAR DAY | 12.05.2018 r.

W sobotę, 12 maja, w Dworku Sierakowskich w Sopocie odbędzie się Fingerstyle Guitar Day. Wydarzenie nietuzinkowe, odbiegające nieco swoją formułą od tradycyjnych festiwali gitarowych!

W programie, oprócz kilkugodzinnych warsztatów fingerstyle prowadzonych przez Piotra Krępecia i wieczornego koncertu, znalazły się również spotkania z lutnikiem Jackiem Śliwą i producentem muzycznym Krisem Górskim.

„Fingerstyle Guitar Day to mój autorski projekt, realizowany w ramach Stypendium Artystycznego Prezydenta Miasta Sopotu. Pierwotnie miał się ograniczyć do warsztatów i koncertu, ale jak to zwykle ze mną bywa pomyślałem, że formułę fajnie byłoby poszerzyć. Do współpracy zaprosiłem dwóch niezwykle ciekawych ludzi z naszego trójmiejskiego świata – Jacka Śliwę, genialnego lutnika, który zbudował dla mnie gitarę barytonową i Krisa Górskiego, producenta muzycznego, z którym ostatnimi czasy miałem przyjemność pracować podczas nagrywania muzyki do serialu „Leśniczówka” – mówi Piotr Krępeć.

 

PROGRAM WYDARZENIA:
10:00 – 12:00 Warsztaty fingerstyle | Piotr Krępeć
12:00 – 13:00 Muzyczny Mount Everest – czyli jak wspiąć się na szczyt i zachować życie | Spotkanie z Krisem Górskim
15:00 – 17:00 Warsztaty fingerstyle | Piotr Krępeć
17:00 – 18:00 Lutnictwo – meandry sztuki i rzemiosła | Spotkanie z Jackiem Śliwą
19:00 – 20:30 Koncert | Piotr Krępeć

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

[ulotka do pobrania]

 

PARTNERZY: Miasto Sopot , Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Kawiarnia Artystyczna MŁODY BYRON, Pracownia Lutnicza ŚLIWA GUITARS, Studio Nagrań AUDIOPLANET, Salony Muzyczne RIFF.
PATRONAT MEDIALNY: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, TopGuitar, InfoGitara.pl.
Projekt zrealizowano z udziałem finansowym Gminy Miasta Sopotu

 

Więcej informacji:

info@piotrkrepec.com

+48889562851

 

 

Piotr Krępeć – gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn TopGuitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary i muzyki w ogóle”. Zapraszany na wszystkie polskie festiwale poświęcone gitarze akustycznej fingerstyle. W 2016 r. wykonał 8 koncertów w ramach Tournee w Chinach. W 2017 r. koncertował dwukrotnie w norweskim Berger oraz w Barcelonie. Jest twórcą festiwali „Fingerstyle Sopot Festival” oraz „Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego”. Jako kompozytor muzyki filmowej zadebiutował na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES w 2012 roku, będąc autorem muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reżyserii Arka Biedrzyckiego. Mieszka i tworzy w Sopocie.

www.piotrkrepec.com

 

 

Jacek Śliwa – lutnik. W wieku lat prawie pięćdziesięciu otwiera warsztat lutniczy „Śliwa Guitars” i wprowadza na rynek serię niezwykłych instrumentów, docenianych przez fanów gitary w Polsce i na świecie. Jak sam mówi o sobie, nie jest pionierem, ale też daleko mu do bycia człowiekiem typu „Ctrl+C, Ctrl+V”. Nie boi się wyzwań, choć gdy to najrozsądniejsze, korzysta ze sprawdzonych i efektywnych rozwiązań. W swojej sztuce tworzenia customowych gitar podkreśla wielki wpływ, jaki miał na jego edukację niegdyś mentor, a obecnie przyjaciel – Lukas Brunner. Dzięki pasji i wytrwałości pracownia Jacka Śliwy zdobywa coraz większe uznanie w świecie customowych gitar akustycznych.
www.sliwaguitars.com

 

 

Kris Górski – kompozytor i producent muzyczny z ponad 20-letnim dorobkiem twórczym. Od wielu lat współpracuje z telewizją oraz wieloma artystami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi. Pisze muzykę do seriali oraz filmowych produkcji dokumentalnych. Ma na koncie realizację wielu albumów, piosenek oraz filmowych ścieżek dźwiękowych. Udziela się również jako wykładowca podczas warsztatów realizacji dźwięku, dzieląc się swoją wiedzą i pasją z innymi. Od paru lat współpracuje z Politechniką Gdańską. Od 2005 roku współtworzy firmę APS, która zajmuje się produkcją aktywnych monitorów studyjnych, z dużym powodzeniem reprezentując polską myśl technologiczną na całym świecie.
www.audioplanet.pl