Galeria Sztuki Online | „Barwami splatany czas”. Malarstwo i grafika Alojzego Michalaka

 

 

W lutym Towarzystwo Przyjaciół Sopotu ponownie otworzyło Galerię Sztuki w Dworku Sierakowskich zapraszając na stacjonarną ekspozycję prac Alojzego Michalaka pod tytułem „Barwami splatany czas”. Na wystawę złożyło się malarstwo olejne, rysunki, grafiki o tematyce marynistycznej oraz wykonane techniką indywidualną kompozycje plastyczne poświęcone F. Chopinowi. Wśród eksponowanych prac znalazł się również cykl kompozycji inspirowanych  pandemią, a także znakomity zestaw medali z brązu upamiętniających ważne osobistości ze świata kultury, nauki, a także wydarzenia krajowe i instytucjonalne. Graficzne i medalierskie opracowania Alojzego Michalaka stanowią połączenie artystycznej energii i siły tradycji.

Ekspozycja malarstwa i grafiki Alojzego Michalaka „Barwami splatany czas” dostępna była w dworkowej Galerii Sztuki do 15 lutego br. 

Od 9 lutego wystawę można było oglądać także w wersji Online na naszej stronie internetowej.

Dostęp bezpłatny.
Zapraszamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O autorze

Alojzy Michalak  (ur. 30 maja 1927 r.) studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z architektury wnętrz obronił w 1954 roku. Od 1955 r. należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest architektem wnętrz, uprawia malarstwo dekoracyjne, grafikę, medalierstwo, zajmował się wystawiennictwem. W latach 1954-1958 pracował w warszawskim i gdańskim Miastoprojekcie przy rekonstrukcji i odbudowie starówki gdańskiej. W latach 1955-1963 uczestniczył w pracach Pracowni Starego Miasta w zespole inżyniera Jana Kromera oraz inżyniera Lecha Kadłubowskiego. Był także nauczycielem rysunku i malarstwa w Szkole Podstawowej nr 37 w Gdańsku (1962-1968). Organizował wystawy malarstwa dzieci w Dworze Artusa w Gdańsku. Projektował wnętrza sklepowe, grafikę reklamową dla gdańskiego Społem. W latach 1965-1973 prowadził samodzielną pracownię projektową w Gdańskiej Stoczni Remontowej. Od 1965 roku prezentuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz uczestniczy w konkursach plastycznych.

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu