Koncert piosenki autorskiej duetu Piotr Krępeć & Joanna Kondrat 12.03.2016

W sobotę 12 marca o godz. 20.00 kawiarnia artystyczna Młody Byron zaprasza do Dworku Sierakowskich na koncert piosenki autorskiej duetu Piotr Krępeć & Joanna Kondrat. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kawiarni.

„Można głośno i dosłownie. My wolimy obrazkowo i z przesłaniem w tle. O czymś. I z przestrzenią na myśli. Oboje bywamy w różnych przestrzeniach muzycznych, oboje wydaliśmy różne płyty. Mamy też kilka różnych nagród – nie o nie jednak w tym spotkaniu chodzi. A o granie bez wyścigu w tle. Granie o czymś. Emocje, jakie drzewiej były modne ;). Spokój i trochę powietrza. Minimalizm, który we wspólnej muzycznej wypowiedzi cenimy ponad miarę.(…) Zapraszamy Was do niezwykłego Byrona. Spotkamy się w dwóch odsłonach. Pierwszej – instrumentalnej i drugiej, w której wykonamy nasze utwory.”/ Piotr Krępeć & Joanna Kondrat

PIOTR KRĘPEĆ
Gitarzysta akustyczny fingerstyle, uznany przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”. Swoją przygodę z sześciostrunowym instrumentem szarpanym rozpoczął od gitary klasycznej. Dziesięć lat później zakochał się w jazzie i „raz na zawsze” zostawił klasyczną formułę. Dostrzegł wówczas nowe możliwości gitary akustycznej. Obecnie korzysta z wielu technik gitarowych jednocześnie, przez co jego twórczość wymyka się jednoznacznym kwalifikacjom. Zwieńczeniem jego muzycznych poszukiwań jest album PIOTR KRĘPEĆ – IN SUBSTANCE.
Autor muzyki do filmu „Podróż z bagażem podręcznym” w reż. Arka Biedrzyckiego, zakwalifikowanego na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w CANNES 2012. Pomysłodawca, dyrektor oraz główny organizator Szczycieńskiego Festiwalu Gitarowego – jednego z największych w kraju festiwali poświęconych gitarze akustycznej fingerstyle. Organizator Fingerstyle Sopot Festival. Stypendysta Artystyczny Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2015, Prezydenta Miasta Sopot 2015, Stypendysta Kulturalny Miasta Gdańsk 2015.
http://piotrkrepec.com/pl/

JOANNA KONDRAT
Autorka tekstów, wokalistka. Laureatka nagrody imienia Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia na tym samym Festiwalu. W listopadzie 2015 r. uhonorowana Nagrodą Specjalną w plebiscycie Anioł Roku 2014, za całokształt osiągnięć i wysokie założenia artystyczne (Patronat Honorowy nad plebiscytem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski). W latach 2004–2007 odebrała główne nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie. W 2009 r. w Krakowie, na Festiwalu Korowód, została nagrodzona nagrodą Estrady Polskiej w Opolu za interpretację utworów Marka Grechuty. W roku 2011 nagrała autorską płytę Samosie. Dostrzeżony przez krytyków muzycznych, redakcje rozgłośni radiowych, telewizyjnych, krążek, zebrał ponad 30 znakomitych recenzji i zaprezentowany został we wszystkich telewizyjnych programach poświęconych kulturze.
Ceniona za wszechstronność, nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego.
http://www.joannakondrat.pl/