Koncert Romka Puchowskiego w Dworku Sierakowskich 17.09.2014

W środę, 17 września br. o godz. 20.00, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz kawiarnia artystyczna Młody Byron zapraszają na koncert znanego bluesmana Romka Puchowskiego. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kawiarni Młody Byron od 10 września br.

ROMEK PUCHOWSKI – muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, wokalista, instrumentalista. Jego scenicznego „arsenału” dopełniają gitara akustyczna bas, looper oraz iPhone. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Mistrz techniki slide i improwizacji. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”.

Współpracował i współpracuje m.in. z Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, ze znakomitym harmonijkarzem, Keithem Dunnem, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Nowa płyta Romka Puchowskiego „FREE” ukazała się w marcu 2013 roku. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki. „Albo cacy albo lili” z gościnnym udziałem Martyny Jakubowicz przez kilka tygodni „okupowała” pierwsze miejsce  „Alternatywnej Listy Przebojów”  Radia Kraków. „Big Bad Brother” znalazła się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.

„Mistrz przemówił! Tak powinno się skwitować to wyjątkowe na naszym rynku wydawnictwo. [Romek Puchowski, „Simply”] (…) Powstał owoc bluesowy, który powala oryginalnością i świeżością…”. Wiesław A. Chmielewski, „Twój Blues”

„Romek Puchowski – bluesman, który nie boi się eksperymentować i bawić dźwiękami. (…)  Znaki rozpoznawcze: łysina, gitara DOBRO, inteligentne teksty, freestyle”. Bartek Borowicz

„Na twórczość Romka składają się czynniki, które powinny się wzajemnie wykluczać. Z jednej strony sięga po standardy z delty Missisipi, z drugiej czaruje technikami przez fachowców określanymi jako fingerpicking i slide, a z jeszcze innej proponuje niemal radiową przebojowość”. Jarosław Kowal, gdansktown.pl

„Kosmos, zjawisko, geniusz. To nic nie znaczące słowa wobec tego, co ten jegomość wyczynia na scenie. Technika obłędna, pozwalająca na swobodę i artystyczną nonszalancję. Wykonawca kompletny i jako gitarzysta i jako wokalista”. Robert „Karambol” Trusiak, www.blues.com.pl

„Wspaniała motoryka gitarowych partii, operowanie dynamiką, stylowy wokal oraz ogromny ładunek energii, którego nie powstydziłaby się żadna blues-rockowa formacja – Puchowski to potęga!”. Rafał Białek, „Twój Blues”

„Big Bad Brother” to surowy i szorstki blues wykonany przez Puchowskiego tylko w towarzystwie Grzegorza Grzyba na perkusji. (…) Trochę przypomina to The White Stripes, ale jest jeszcze bardziej surowo i szorstko. (…) muzyka zawarta na krążku doskonale pokazuje go dokładnie takiego, jakiego znamy z występów scenicznych, czyli artystę z otwartą głową, śmiało sięgającego po różne stylistyki, odważnego, czasem prowokującego. (…) wszystkie niuanse, smaczki i subtelności, słyszalne na krążku można z pełną mocą docenić po koncertowym spotkaniu z Puchowskim. Do czego z całego serca zachęcam.  Robert  Trusiak, „Magazyn Gitarzysta” (fragment recenzji płyty „FREE”)

Więcej informacji na: Oficjalna stronaFacebook.