Koncert: Wojtczak / Piotrowicz Plastic Poetry | 9.10.2018

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i kawiarnia artystyczna Młody Byron zapraszają na koncert jazzowy. We wtorek 9 października o godz.19.30 wystąpi premierowy duet wykonawców sceny muzyki improwizowanej: Irka Wojtczaka (saksofon sopranowy), Kamila Piotrowicza (fortepian). Muzycy z przekonaniem sięgną do źródeł klasyki, jazzu, polskiego folkloru, prowadząc narrację w stronę totalnej spontaniczności.

Zapraszamy!

Bilety w cenie 25 zł dostępne w kawiarni Młody Byron.

 

 

Irek Wojtczak

Saksofonista, improwizator, kompozytor i aranżer.
Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej w klasie klarnetu, podjął studia dyrygenckie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, które ukończył w 1995 roku. Początkowo pracował jako muzyk sesyjny, w trójmiejską scenę muzyczną wpisał się udzielając się w wielu zespołach jako lider, sideman czy gość specjalny.

Wziął udział w specjalnym projekcie Polish Brass Ensemble feat. Dave Douglas. Koncertował z Fonda/Stevens Group, Jim Black, Chris Speed, Klaus Kugel, Contemporary Noise Sextet, z Tymon Tymański Brass Ensemble, Outlook Quartet, Wojtek Mazolewski Quintet, amerykańską kompozytorką i flecistką Jamie Baum oraz Leszek Możdżer / Tymon Tymański − projekt Chopin.

Od lat jest animatorem polskiej muzyki ludowej, która stała się inspiracją do jego dwóch albumów: Direct Memory Access (2010) i Folk Five (2014). Nagrany wspólnie z nowojorskimi muzykami album Folk Five został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków w magazynach takich jak All About Jazz czy The New York City Jazz Record.

Wojtczak jest obecnie liderem zespołów The Bees’ Knees i Folk Five.

 

Kamil Piotrowicz 

Pianista i kompozytor.

Nominowany do nagrody „Fryderyk 2017” za drugi autorski album „Popular Music” wraz z zespołem Kamil Piotrowicz Sextet.

Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Laureat wielu festiwali i konkursów jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycje), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Grand Prix). Otrzymał kilka nagród kulturalnych, m in. „Młody Twórca Kultury” Miasta Gdańska, Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną „Pro Arte” czy nominację do „Pomorskiej Nadziei Artystycznej”.

Jest liderem i członkiem zespołów Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak / Piotrowicz, Plastic Poetry, Minim Experiment, Ådselæder, HALVAA, Il Mare Mi Dice Le Cose.