Koncerty kameralne Arto Piano Trio | 27.08.2019

W piątek 9 sierpnia o godz. 18.00 oraz we wtorek 27 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na koncerty kameralne w wykonaniu Arto Piano Trio. Zespół tworzą: Agata Misiak-Łącka fortepian, Monika Skruszewiczskrzypce oraz Zofia Elwartwiolonczela, artystki bogate w doświadczenia zdobyte podczas licznych występów oraz kursów mistrzowskich. Repertuar tria obejmuje najwybitniejsze dzieła muzyki kameralnej od klasycyzmu aż po muzykę XXI wieku. We wrześniu tego roku artystki będą reprezentować Polskę podczas prestiżowego konkursu muzyki kameralnej TRONDHEIM INTL CHAMBER MUSIC COMPETITION.

W programie pierwszego koncertu znajdzie się „Trio F-Dur op. 80” Roberta Schumanna, natomiast 27 sierpnia usłyszymy „Trio c-moll nr 3 op.1” Ludviga van Beethovena i „Trio a-moll” Maurice’a Ravela.

Wstęp wolny
Zapraszamy !

 

Arto Piano Trio to trio zrodzone z miłości do muzyki, które cechuje niezwykła muzykalność, wrażliwość oraz pasja, czym oczarowuje publiczność.

Pianistka Agata Misiak-Łącka ukończyła studia w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń i Agaty Nowakowskiej-Gumiela. Jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, zarówno solistycznych, jak i kameralnych np. w Barletcie (I i II nagroda, muzyka kameralna), Bydgoszczy (I nagroda, muzyka kameralna), Warszawie (II nagroda, muzyka kameralna), Gorlitz (II nagroda, solista), Szafarni (II nagroda, 1 nie przyznano, solista). Została także nagrodzona jako nauczycielka i akompaniatorka.
Pracowała ze znanymi muzykami, takimi jak K. Popowa- Zydroń, A. Jasiński, Dang Thai Son, E. Tarnawska, J. Lowental, K. Bogino, P. Donohe, Ch. Hallekant, G. Hoffman czy M. Ylönena.
Brała udział w kursie Aurora Chamber Music Course w Szwecji, gdzie występowała najpierw jako studentka, a następnie została zaproszona do gry podczas Aurora Chamber Music Festival z takimi artystami jak Yury Revich, Camille Thomas, Charlotte Chellekant czy Brusk Zaganeth.
W 2013 roku wykonała Koncert fortepianowy f-moll op.21 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, z orkiestrą pod dyrekcją Jakuba Chrenowicza.

Skrzypaczka Monika Skruszewicz ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy pod kierunkiem prof. Bolesława Siarkiewicza. Obecnie jest doktorantką tejże Uczelni. Doskonaliła swoje umiejętności u takich artystów jak Jadwiga Kaliszewska, Bartosz Bryła, Marcin Baranowski, Vadim Brodski, Avri Levitan, Jacqueline Ross, Konstanty Andrzej Kulka, Fernando Arias.
Została nagrodzona za osiągnięcia z Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej i Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wśród jej innych sukcesów znajduje się kilka nagród w konkursach w Kownie, Barletcie, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Toruniu. Koncertowała jako solistka, kameralistka oraz muzyk orkiestrowy w kraju i za granicą. Jako solistka występowała z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej i Orkiestrą Symfoniczną w Toruniu. Zagrała pod batutą Jerzego Swobody i Jozuas Domarkas. Jej repertuar obejmuje utwory wirtuozowskie i szeroki zakres literatury skrzypcowej solo, a także utwory muzyki kameralnej.

 

Wiolonczelistka Zofia Elwart ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie wiolonczeli dr hab. Katarzyny Polonek. Prowadzi szeroką działalność koncertową w dziedzinie kameralistyki. W latach 2015-2017 zajmowała stanowisko muzyka orkiestrowego w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus w Warszawie. Obecnie jest koncertmistrzem wiolonczel Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz na stałe współpracuje z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Polską Filharmonią Bałtycką im. F. Chopina w Gdańsku.
Była koncertmistrzem międzynarodowych orkiestr symfonicznych Culture Orchestra i Pan-European Philharmonia oraz współpracowała z takimi orkiestrami jak: Orkiestrą Kameralną L’Autunno, Orkiestrą Collegium F, Filharmonią Gorzowską, Teatrem Muzycznym i Teatrem Nowym w Poznaniu. Była dwukrotną stypendystką Rektora dla najlepszych studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz stypendystką Międzynarodowej Organizacji Soroptimist International.

Jest laureatką konkursów muzycznych:
2010 r.- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Bydgoszczy,
2012 r. – III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu w Warszawie,
2014 r. – wraz z zespołem Feroce Trio została finalistką 3rd Piano and Chamber Music Competition w Mediolanie (Włochy).