Konkurs Wiersz+Obraz po obradach Jury!

Serdecznie dziękujemy za liczny udział w Konkursie poetycko-plastycznym Wiersz+Obraz pod hasłem Pan Cogito!

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wybranym wierszem Zbigniewa Herberta ze zbioru wierszy pod tym samym tytułem. Zbiór „Pan Cogito” przez krytyków i badaczy literatury został w ankiecie „Sto tomów na stulecie 1918 – 2018” uznany za najlepszą książkę naszej współczesności.

Z przyjemnością informujemy, że Konkurs został rozstrzygnięty!

Do 5. edycji Konkursu zgłoszono prawie 100 prac, wykonanych w różnorodnych technikach plastycznych. Jury Konkursu w składzie: Roswita Stern (malarka, pedagog i kuratorka wystaw), prof. Maria Targońska (malarka, rysowniczka, profesor ASP w Gdańsku) i Krzysztof Kuczkowski (poeta, redaktor naczelny dwumiesięcznika literackiego „Topos”) po zapoznaniu się ze zgłoszonymi pracami postanowiło przyznać Nagrodę Główną, II i III Nagrodę oraz pięć wyróżnień. Ponadto najciekawsze prace nadesłane na konkurs zostały zakwalifikowane do udziału w wystawie pokonkursowej Wiersz+Obraz, która będzie prezentowana w październiku w Galerii Dworku Sierakowskich (2.10-3.11.2019).

Ogłoszenie wyników Konkursu oraz Gala wręczenia nagród nastąpi podczas wernisażu wystawy pokonkursowej Wiersz+Obraz w czwartek, 3 października o godz. 16.30 w Dworku Sierakowskich. Oprócz spotkania z Jurorami Konkursu: Roswitą Stern, Marią Targońską i Krzysztofem Kuczkowskim, będzie możliwość usłyszenia wierszy stanowiących inspirację dla autorów prac konkursowych w wykonaniu Tadeusza Dąbrowskiego. Wydarzenie otworzy 10. Festiwal Poezji w Sopocie pod hasłem „Metaf czyli powrót poezji metafizycznej”.

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem warunkiem otrzymania nagród jest osobisty udział w uroczystości uhonorowania laureatów; w przeciwnym razie nagroda pozostaje wyróżnieniem honorowym, a gratyfikacja pieniężna powiększy sumę nagród w kolejnym konkursie.

Informujemy, że z laureatami nagród i wyróżnień niebawem skontaktujemy się bezpośrednio.

Poniżej prezentujemy nazwiska wszystkich autorów – nagrodzonych, wyróżnionych przez Jury i wyróżnionych udziałem w wystawie, których prace będzie można zobaczyć w Galerii Dworku Sierakowskich na wystawie Wiersz+Obraz:

 

Małgorzata Adamczak
Dawid Adamowski
Zofia Bartoszewicz
Zbigniew Blekiewicz
Zofia Błażko
Julia Boros
Paulina Brodowska
Krystyna Brzóska
Teresa Bujnicka
Edward Bujnicki
Małgorzata Drozd-Witek
Paulina Goleń
Daria Góźdź
Michał Graczyk
Magdalena Hinz-Wójcicka
Ewa Hoppe-Nowicka
Serhii Hrychaniuk
Joanna Jadczak-Wodzinowska
Alicja Jankowiak
Krzysztof Kardaś
Agnieszka Kastelik
Małgorzata Kotłowska
Danuta Krajewska-Pietrasik
Ignacy Augustyn Langa
Magdalena Majchrzakowska
Katarzyna Michalczewska
Marta Michowska
Iza Misztela
Mirosław Mularski
Paweł Pacholec
Karolina Podoska
Antonina Rembarz
Daria Sołtan-Krzyżyńska
Marzena Sroczyńska-Gudajczyk
Krystyna Wantuch
Natalia Wieczorek
Elżbieta Wiśniewska
Katarzyna Wolska
Aleksandra Ziółkowska 

Organizatorami Konkursu są Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz Dwumiesięcznik literacki „Topos”.

Patronat honorowy nad Konkursem sprawuje Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy na Wernisaż wystawy z Galą wręczenia nagród oraz do uczestnictwa w innych wydarzeniach 10. Festiwalu Poezji „Metaf czyli powrót poezji metafizycznej” w dniach 2-5 października 2019 r.

 

https://tps-dworek.pl/10-festiwal-poezji-w-sopocie/