ART IN HOUSE – LIPIEC

W dniach 3-4 lipca Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza  do dworkowej Galerii na wystawę Nowej Sztuki  prezentującą współczesne malarstwo i rzeźbę. Dom Aukcyjny Art in House, jak w każde wakacje, powraca na nadbałtyckie wybrzeże.

W lipcowym katalogu zgromadzone zostały prace pełne energii, przykuwające wzrok oraz wyróżniające się szeroką gamą kolorystyczną: wśród nich nie zabraknie Wojtka Brewki i jego ekologicznie zaangażowanej pracy; Davida Schaba z piknikowym koszem na plaży; Lecha Batora, który przedstawi sztuczkę magiczną z lewitującą łanią; Andrejusa Kovelinasa przypominającego o szaleństwach weneckiego karnawału; Tomasza Tobolewskiego proponującego wspólną przechadzkę z Vincentem van Goghiem, czy Macieja Wierzbickiego, dla którego kwarantanna jest czasem triumfu natury.

Tegoroczne utrudnienia w podróżowaniu pomogą zrekompensować obrazy Alicji Kappy, Magdy Kępki, Wiesława Króla, Jana Stokfisza Delarue i Krzysztofa Ludwina; przeniesiemy się dzięki nim do magicznej Prowansji, Wenecji, Chorwacji i Włoch. Jeżeli jesteście miłośnikami klasycznych form w sztuce, odsyłamy Was do akademickiej scenki plażowej Jana Dubrowina, kobiecego aktu Wojciecha Piekarskiego, współczesnej ikony Borysa Fiodorowicza, górskiej akwareli Michała Suffczyńskiego czy średniowiecznej księżniczki Malwiny de Brade.

Ostatnie strony katalogu dedykowane są miłośnikom rzeźb: przygotowane zostało pięć trójwymiarowych propozycji z ceramiki oraz drewna. Wśród nich nie zabraknie tajemniczego nielota Marcina Myśliwca, skoczka Marka Zygi, uskrzydlonej kobiety Jacka Opały, rybiej głowy Mariusza Szewczyka oraz nostalgicznego obserwatora zachodów słońca autorstwa Arka Szweda.

42. Aukcja Nowej Sztuki odbędzie się w sobotę 4 lipca o 19.30 w sopockim Dworku Sierakowskich. Można będzie także skorzystać z opcji licytacji zdalnej przez telefon, online lub zostawienie zlecenia.

Wszystkie pozycje z katalogu będzie można zobaczyć na żywo na wystawie przedaukcyjnej od piątku 3 lipca od godziny 12.00. Wstęp wolny.

Dokładna instrukcja licytacji oraz regulamin znajduje się na stronie https://artinhouse.pl/.

Katalog dostępny pod adresem https://artinhouse.pl/pl/aukcja/42-aukcja-nowej-sztuki/82.

Zapraszamy!