Magdalena Feiner (sopran). Koncert muzyki wokalnej | 2.10.2018

W niedzielę 2 października o godz.19.00 zapraszamy na koncert muzyczny. Wystąpi Magdalena Helena Feiner – skrzypaczka, śpiewaczka operowa, absolwentka gdyńskiej Szkoły Muzycznej, Akademii Muzycznej w Kijowie oraz studiów wokalnych w Mediolanie. Artystka występowała między innymi w operach: „Signor Bruschino” G. Rossiniego (Zofia), „Rigoletto” G. Verdiego (Gilda), „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta (Królowa Nocy), „Napoju miłosnym” G. Donizettiego, na deskach scen w Padwie, Turynie i Mediolanie. Obecnie kontynuuje kształcenie u wybitnej włoskiej śpiewaczki Maestro Luciany Serry i przygotowuje się do kolejnych ról w operach G. Donizettiego i G. Rossiniego.

W Dworku Sierakowskich M. H. Feiner usłyszymy w kompozycjach takich mistrzów jak: Vincenzo Bellini, Jules Massenet, Antonin Dvorzak, Paolo Tosti.

Wstęp wolny

Zapraszamy!

 

MAGDALENA HELENA FEINER

sopran

Urodzona w Gdyni, naukę gry na fortepianie i skrzypcach rozpoczęła w wieku czterech lat. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej I i II st. im. A. Januszajtis w Gdyni (klasa skrzypiec prof. E. Demeniuka) podjęła studia na Akademii Muzycznej im. P.I. Czajkowskiego w Kijowie. W 2007 r. otrzymała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem, co pozwoliło jej kontynuować naukę na studiach podyplomowych w klasie prof. B. Kotorowicza. W 2010 r. odbyła staż pod kierunkiem wybitej ukraińskiej skrzypaczki O. Parchomnienko w Finlandii. Jest laureatką międzynarodowego konkursu „Sztuka XX wieku” w Kijowie.

 

Podczas studiów podyplomowych w Kijowie pedagodzy Akademii zwrócili uwagę na niezwykły głos studentki wydziału instrumentalnego i zachęcali ją do podjęcia studiów wokalnych. W 2012 r. wyjechała do Mediolanu w celu kształcenia się w nowym kierunku. Studiowała w klasie barytona Davide Rocca. W 2015 r. brała udział w warsztatach Accademia Estiva di Villa Bernocchi i została przyjęta do klasy „L’Arte del Belcanto” wybitnej włoskiej śpiewaczki, soprano, Luciany Serry.

Uczestniczyła w warsztatach muzycznych takich śpiewaków jak Luigi Alva, Andrea Elena, Zoia Rozhok. Bierze udział w koncertach w Mediolanie – Palazzina Liberty, w Santa Margherita Ligure – Villa Durazzo, Rovereto – Sala Filharmonica, a także w Sali im. Marii Callas w Teatrze Regio di Torino.

W 2015 r. debiutowała w roli Zofii w operze „Signor Bruschino” G. Rossiniego z towarzyszeniem orkiestry „I pommeriggi musicali” w Mediolanie. W 2016 r. wykonała rolę Gildy w operze „Rigoletto” G. Verdiego w ramach opera studio w Padowie, w reżyserii dyrektora teatru w Pizie – Stefano Vizioli. W kolejnej edycji opera studio Stefano Vizioli, została zaproszona do zaśpiewania partii Królowej Nocy w operze „Czarodziejski Flet” W. A. Mozarta. W 2017 r. brała udział w Intarnationale Sommerakademie w Salzburgu i wystąpiła w słynnej „Bosendorfersaal’ w Mozarteum. W 2018 r. debiutowała w roli Giannetty w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego pod batutą maestro C. Romana w Mediolanie. Do końca 2018 r. śpiewaczka zadebiutuje w kolejnych rolach : Adiny w operze „Napój miłosny” G. Donizettiego oraz Rosiny w operze „Sewilski cyrulik” G. Rossiniego.

Magdalena Feiner kontynuuje kształcenie u Maestro Luciany Serry.

Biogram: MAGDALENA HELENA FEINER