Malarstwo Elżbiety Hajdun w Dworku Sierakowskich 10.02-28.02.2015

Od wtorku 10 lutego br. Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do sopockiego Dworku Sierakowskich na wystawę malarstwa Elżbiety Hajdun.

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 lutego o godz. 18.00. Prace można oglądać do końca lutego codziennie w godz. 12.00-19.00.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

O malarstwie Elżbiety Hajdun

Jerzy Kamrowski: „[…] Gdzieś na krawędzi snu, tam gdzie rzeczywistość zdaje się ledwo przezierać przez mglistą, być może nonszalancką, lecz niezmiernie szlachetną zasłonę abstrakcji, istnieje prywatny świat Elżbiety Hajdun. Malarka rejestruje go w grze świateł i cieni, w dialogu niuansów i subtelności. Odrzuca chłodną realność obiektywnego spojrzenia, by odnaleźć subiektywne, a więc jak się zdaje, wielce niekłamliwe uogólnienia w emocjonalnym, intuicyjnym sposobie porządkowania i ujarzmiania zawikłanej rzeczywistości. […]”

O Autorce

Elżbieta Makuła-Hajdun – studiowała w PWSSP w Gdańsku, w pracowni prof. Hugona Laseckiego. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, wykorzystując różne techniki. Posługuje się zarówno olejem, jak i suchą pastelą, tuszem, akrylem. Tworzy również kolaże. Od 2005 roku bierze udział w plenerach malarskich (dwa, trzy razy w roku), oraz wystawach poplenerowych. Kilkukrotnie brała udział w Międzynarodowym Biennale „Qadro” w Łodzi, Biennale Malarstwa i Tkaniny w Gdyni. Elzbieta Hajdun brała także udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. w cyklu „W DRODZE”. Jest członkiem ZPAP. Prace Elżbiety Hajdun znajdują się w kolekcjach Radia Gdańsk, banku Sparkasse w Reklinghausen (Niemcy), w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Francji, Angli, USA, Tahiti.

Wybrane wystawy:

1998 – Muzeum Narodowe w Gdańsku, Pałac Opatów, Gdańsk
1999 – Galeria „KINSKI”, Sopot
2000 – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Dworek Sierakowskich, Sopot
2005 – Galeria „RADWAN”, Sopot
2008 – Galeria „W RATUSZU”, Sławno
2009 – „Caffe Rosenthal”, Gdańsk
2010 – Galeria „NA PIĘTRZE”, Koszalin
2010 – Muzeum Sopotu – Sopot
2011 – „WYSPA SKARBÓW”, Gdańsk – Sobieszewo
2012 – Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Dworek Sierakowskich, Sopot
2012 – Sparkasse – Reklinghausen, Niemcy
2012 – Galeria ZPAP „MARIACKA”, Gdańsk
2013 – „TYGIEL”, Gdynia
2013 – Caffe – art „U MUZYKUFF”, Gdynia