Marzec 2017

Na kolejnej wystawie w Galerii Dworku Sierakowskich zostaną zaprezentowane tkaniny. Prace trzech trójmiejskich artystek, Barbary Polkowskiej-Ugwu, Janiny Gajskiej-Bruzdowicz i Ewy Łukiewskiej, będzie można oglądać do 2 kwietnia. Wernisaż wystawy odbył się we wtorek, 7 marca o godzinie 18.00.

BARBARA POLKOWSKA-UGWU

Ukończyła PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku w 1987 r., na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, aranżacją przestrzeni wystawowych, działalnością pedagogiczną, prowadzi warsztaty artystyczne, jest autorką podręczników do nauczania plastyki.

Swoje prace prezentowała na indywidualnych wystawach w Berlinie, Druskiennikach, Sopocie, Gdańsku, Łodzi i Gdyni. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych, krajowych i międzynarodowych. Jest laureatką nagród i wyróżnień, m.in.: Prezydenta Miasta Gdyni.

Prace artystki znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Gdyni, oraz prywatnych kolekcjach we Francji, Kanadzie, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii i w Polsce.

JANINA GAJSKA-BRUZDOWICZ

Studia w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu w latach 1975–1980 na Wydziale Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. O. Truszyńskiego. W latach 1975–1980 pracowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu jako nauczyciel akademicki na Wydziale Rzeźby. W latach 1988–2012 pedagog w Zespole Sztuk Plastycznych w Gdyni.

Zajmuje się rzeźbą i tkaniną artystyczną. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jest także autorką kilku wystaw indywidualnych m.in. w: Galerii Nowej – Poznań, 1980, Galerii Bazart – Poznań, 1984, Galerii Rathaus – Mannheim, 1991, Galerii ZPAP – Gdańsk, 1992, BPH – Gdynia, 1996, Galerii Mariackiej – Gdańsk 2006, Centrum Wystawienniczym w Tczewie, 2007.

EWA ŁUKIEWSKA

Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby, w pracowni prof. Kazimierza Śramkiewicza. Dyplom uzyskała w 1981 r. z tkaniny artystycznej w pracowni prof. Józefy Wnukowej.

Zajmuje się tkaniną unikatową, malarstwem, rysunkiem i papierem ręcznie czerpanym. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród. Jej prace znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w kraju i poza jego granicami.