Noc Muzeów w Dworku Sierakowskich | 19-20.05.2018 r.

Zapraszamy do XVIII-wiecznego Dworku Sierakowskich, jednego z najstarszych budynków w Sopocie na wyjątkowe święto kultury. Noc Muzeów rozpoczniemy koncertem gitarowym o godz. 20.00. Przestrzeń dworku wypełnią kompozycje Piotra Krępecia – gitarzysty akustycznego fingerstyle, uznanego przez magazyn Top Guitar „objawieniem i wielką nadzieją polskiej gitary”.
W dworkowej Galerii Sztuki zaprezentujemy wystawę fotografii  Ewy Cichockiej i Magdaleny Pannert pt. „Dzień, zmierzch i noc. Rzeźby Igora Mitoraja w Agrigento”. Galeria czynna do godziny 1.00 w nocy.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

W Europejską Noc Muzeów otwarte do późna muzea, galerie, centra kultury, organizują specjalne wydarzenia zapraszając wszystkich do siebie. To jedyna okazja by zobaczyć niepokazywane dotąd zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, niedostępne na co dzień zakamarki, ujawniane tajemnice i sekrety zza kulis muzeów i galerii! Inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. Wykłady, warsztaty  i spotkania z artystami. Wszystko w otoczeniu nocy, przy niezwykłej grze światła i cienia. Termin Europejskiej Nocy Muzeów ustala się wg zaleceń ICOM (The International Council od Museum). Przypada on na najbliższą sobotę do dnia Międzynarodowego Dnia Muzealnika, który przypada 18 maja.