Nowy Topos już dostępny!

Drugi w tym roku numer dwumiesięcznika literackiego TOPOS (171) jest już w sprzedaży! W najnowszym wydaniu znajdziemy kontynuację twórczości pisarzy czeskich. W tej części ukażą się teksty Przemysława Dakowicza, Stanislava Vodicki, Jakuba Demla, Vladimira Holana i Jozefa Mlejneka.

Numer 171 otwiera wiersz Janusza Kotańskiego. Wśród twórców Poezji znaleźli się także Mirosław Dzień, Krzysztof Budziakowski, Bogusław Kierc, Robert Gawłowski, Jacek Jaszczyk, ks. Janusz Adam Kobierski, Ewa Olejarz, Artur Tomaszewski i Kacper Płusa.

W dalszej części Tomasz Pyzik przedstawia rozważania o Poemacie bukolicznym Aleksandra Wata, „Metamorfozę postaci Hamleta Williama Shakespeare’a” prezentuje Jadwiga Clea Moreno-Szypowska, a Janusz Nowak omawia „Obronę istnienia w exemplach Jarosława Marka Rymkiewicza”.

Prozę/Wspomnienia/Dzienniki wypełniają teksty Wojciecha Kudyby, Jadwigi Nowak, Wojciecha Kassa, Adriana Glenia oraz Waldemara Żyszkiewicza.

Na kartach najnowszego TOPOSu Wojciech Wencel w rozmowie z Małgorzatą Judą-Mieloch zdradza m.in., że napisał już wszystko, co miał napisać.

Przeczytaj fragment rozmowy z Wojciechem Wenclem >>

Spis treści >>

Do numeru zostały dołączone kolejne tomy Biblioteki „Toposu”:

– debiut poetycki Michała Fałtynowicza „Witajcie w moim Betlejem!”
– zbiór wierszy Stanisława Dłuskiego pt. „Oda do próchna”.

 

 

Dwumiesięcznik literacki TOPOS dostępny jest u wydawcy –Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w Dworku Sierakowskich oraz w w sieci salonów EMPiK.

Zamówienia prosimy kierować na adres: prenumerata@tps-dworek.pl
Cena: 19 zł

 

             

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych
z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ponadto czasopismo dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Gminy Miasta Sopot.