Nowy TOPOS już w sprzedaży!

Czwarty w tym roku numer dwumiesięcznika literackiego TOPOS (173) jest już w sprzedaży! Kontynuujemy twórczość pisarzy czeskich, a bohaterami numeru są Štĕpánek, Doležal, Mazal, Kroutvor, Hrabal, Deml i Zahradníčkova. W tej części ukazały się teksty m.in. Wojciecha Kassa, Waldemara Żyszkiewicza, Janusza Nowaka czy Tomasza Pyzika.

W dziale poezji numeru 173 możemy odnaleźć twórczość Józefa Kurylaka, ks. Jerzego Szymika, ks. Jana Sochonia, Janusza Kotańskiego, Teresy Tomsi, Krzysztofa Bielenia, Rafała Brasse, Karola Samsela czy Marka Kazimierza Siwca.

Na łamach Toposu odnajdziemy również powroty w «domowe progi», opracowane przez Krzysztofa Burka i po raz pierwszy podane do druku fragmenty dzienników wybitnego krytyka literackiego Tomasza Burka.

W numerze m.in. relacja z gali wręczenia Nagrody ORFEUSZ im. K. I. Gałczyńskiego oraz laudacje Antoniego Libery, Bronisława Maja, Jarosława Ławskiego, Anny Legeżyńskiej i Marka Zagańczyka.

Zobacz spis treści

Do numeru zostały dołączone aż trzy tomy poezji Biblioteki „Toposu”:
– „Choć nasze łodzie przeciekają… notatki lipnickie” Krzysztofa Budziakowskiego
– „Ptaki, ptaszki” Mirosława Dzienia
– „Żywioły” Macieja Mazurka.

 

 

Dwumiesięcznik literacki TOPOS dostępny jest u wydawcy – Towarzystwa Przyjaciół Sopotu w Dworku Sierakowskich oraz w sieci salonów EMPiK.

Zamówienia prosimy kierować na adres: prenumerata@tps-dworek.pl
Cena: 19 zł

Dla prenumeratorów „Toposu” książki z serii Biblioteka Krytyki gratis!

Karol Alichnowicz – „Nieosiągalne? Realizm – wyobraźnia – pamięć (przechadzki krytycznoliterackie)”

Janusz Nowak – „Głód nadziei. Eseje i szkice o poezji współczesnej”

Po więcej informacji zapraszamy na stronę TOPOSu.

 

 

             

 


Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych
z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ponadto czasopismo dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Gminy Miasta Sopot.