Nowy TOPOS już wkrótce

 

Gratka dla miłośników dobrej literatury, zwłaszcza zaś poezji!

Już za kilka dni ukaże się nowy zeszyt dwumiesięcznika literackiego „Topos” o zwiększonej objętości i aż z trzema tomami wierszy. Cena czasopisma nie ulega zmianie.

W numerze m.in. kontynuacja tematu CZESI. Tym razem bohaterami numeru są Štĕpánek, Doležal, Mazal, Kroutvor, Hrabal, Deml i Zahradníčkova.

Prawdziwym rarytasem są „Powroty w «domowe progi»”, opracowane przez Krzysztofa Burka i po raz pierwszy podane do druku fragmenty dzienników wybitnego krytyka literackiego Tomasza Burka.

W numerze m.in. relacja z gali wręczenia Nagrody ORFEUSZ im. K. I. Gałczyńskiego oraz laudacje Antoniego Libery, Bronisława Maja, Jarosława Ławskiego, Anny Legeżyńskiej i Marka Zagańczyka.

Miłośnicy dobrej poezji i kolekcjonerzy Biblioteki „Toposu” razem z czasopismem otrzymają nowe tomy wierszy Krzysztofa Budziakowskiego „Choć nasze łodzie przeciekają… notatki lipnickie” ilustrowane obrazami Tadeusza Boruty i z posłowiem Józefa Barana, Mirosława Dzienia „Ptaki, ptaszki” oraz „Żywioły” Macieja Mazurka.

 

 

 

Do numeru zostały dołączone aż trzy tomy poezji Biblioteki „Toposu”:

– „Choć nasze łodzie przeciekają… notatki lipnickie” Krzysztofa Budziakowskiego
– „Ptaki, ptaszki” Mirosława Dzienia
– „Żywioły” Macieja Mazurka.

 

 

„Topos” można zamawiać już dziś, pisząc na prenumerata@tps-dworek.pl
Cena: 19 zł

 

             

 

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych
z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Ponadto czasopismo dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego i Gminy Miasta Sopot.