„Odkryta”. Wieczór poetycko-muzyczny – 26.06.2015

W piątek, 26 czerwca br. o godz. 18.00 zapraszamy do sopockiego Dworku Sierakowskich na wieczór poetycko-muzyczny Jolanty Wandy Mórawskiej pod tytułem Odkryta, promujący tomik poezji i płytę poetycko-muzyczną pod tym samym tytułem. Wystąpią Jolanta Wanda Mórawska – wiolonczela, fortepian i Grzegorz Kwiatkowski – gitara. Prowadzenie i recytacja wybranych wierszy – Anna Dauksza.

Zapraszamy
Wstęp wolny!

Jolanta Mórawska jest przede wszystkim artystą muzykiem: kompozytorką, pianistką i wiolonczelistką. Studiowała w Akademii Muzycznej w Łodzi, pracowała w swoim zawodzie przez wiele lat, m.in. w teatrach w Łodzi, Filharmonii Łódzkiej, Reprezentacyjnym Zespole Wojska Polskiego, Stołecznej Estradzie, Teatrze Dramatycznym. Grywała we Francji, Emiratach Arabskich, Niemczech…

Tak pisze o sobie: „Czasami trudno o sobie sklecić kilka mądrych zdań, kiedy prawie wszystko zawarte jest w wierszach, w muzyce… a może nie wszystko? Moje pisanie jest poważnym dodatkiem do zawodu muzyka… przede wszystkim jestem pianistką (obecnie, bo więcej niż pół życia kochałam z wzajemnością wiolonczelę, do której ostatnio powracam), później kompozytorką, a w następnej kolejności piszę wiersze… Nie nazywam siebie poetką, bo to że piszę wiersze, nie stawia mnie w szeregu osób uznanych za poetów… Moje pisanie, moja gra zmienia się, bo i ja ewoluuję z dnia na dzień… zmieniają się moje uczucia, pojawiają się nowi ludzie… każdy dzień to nowa karta… Kocham to co robię, bo kocham życie i wszystko, co jest wokół mnie… i to chyba tyle!”

Odkryta to drugi tomik poetycki Jolanty Wandy Mórawskiej, w którym odkrywa piękno prostoty, codzienności, zwykłych słów, tworząc „wiersze piękne i przyjazne ludziom”. Przy tworzeniu Odkrytej do współpracy zostali zaproszeni: wybitni aktorzy Barbara Majewska i Krzysztof Gosztyła, wspaniały fotografik Andrzej Andrychowski – autor tła okładki, Piotr Michnikowski – autor grafik. Jest też kilka wierszy Grzegorza Kwiatkowskiego.
Płyta CD dołączona do książki zawiera recytacje pary aktorskiej i muzyka autorki w jej wykonaniu z Grzegorzem Kwiatkowskim i Filipem Kuncewiczem.