Parada inspirowana epoką romantyzmu | „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021

 

W niedzielę, 20 czerwca zaprosiliśmy Państwa na sopocki Hipodrom, gdzie odbyła się parada inspirowana modą epoki romantyzmu. Uczestnicy pochodu mieli okazję zaprezentować się w wybranym cylindrze lub kapeluszu nawiązującym do czasów, w których żył i tworzył Cyprian Kamil Norwid. Pomysłodawczynią wydarzenia oraz autorką nakryć głowy, które w dniach 11-18 czerwca eksponowane były w przestrzeniach Dworku Sierakowskich, jest sopocka malarka i pedagog Roswita Stern. Pokaz odbył się przy dźwiękach Poloneza Fryderyka Chopina podczas Gali Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSiO. Wydarzenie towarzyszyło festiwalowi „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883).

Autorami fotorelacji są pani Anna Karasowska i pan Piotr Artwich, którym serdecznie dziękujemy za udostępnienie fotografii. Zachęcamy także do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy cylindrów i kapeluszy.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z PARADY

 

 

 

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

  

 

 

Patronat:


 

Patronat medialny: