POCZTÓWKI ŚWIĄTECZNE | Joanna Nurowska i uczniowie | 11.12.2019-6.01.2020

Czas przedświąteczny wypełniamy radosnym oczekiwaniem, działaniem na przykład takim jak tworzenie pocztówek. Robię to co roku odkąd skończyłam studia, a odkąd zostałam nauczycielką grafiki warsztatowej w Plastyku tworzę je razem z uczniami. Karki świąteczne najczęściej wykonujemy w linorycie, ale także w monotypii i suchej igle.
Nazbierało się tego trochę i w związku ze zbliżającym się jubileuszem szkoły postanowiłam pokazać je szerszej publiczności.
Jestem przekonana, że umilą one Państwu ten przecudny czas grudniowy. / Joanna Nurowska

W grudniu zapraszamy serdecznie na wystawę prac Joanny Nurowskiej i jej uczniów związaną z przypadającym na 2020 rok 75-leciem Szkoły Plastycznej w Gdyni Orłowie. Na ekspozycji znajdą się Pocztówki Świąteczne wykonane m.in. w linorycie, monotypii i suchej igle. Na wernisaż wystawy wprowadzającej nas w świąteczny klimat zapraszamy w środę 11 grudnia 2019 roku o godzinie 18.00. Niecodzienne kartki świąteczne będzie można oglądać do 6 stycznia 2020 roku. Galeria Sztuki w Dworku Sierakowskich czynna jest codziennie w godzinach 12.00-18.00.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

 

 

 

 

Relacja z wernisażu wystawy

 

 

Joanna Nurowska

Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie (rocznik 1988). Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki – kierunek Grafika. Dyplom z oceną celująca w pracowni profesora J. Krechowicza (1994). Aneks z grafiki warsztatowej u prof. C. Tumielewicza oraz z fotografiki u st. wyk. W. Węgrzyna.
Od 1997 roku nauczycielka w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie.
Brała udział w wielu konkursach graficznych, wystawach indywidualnych (7) i zbiorowych.