grudzień – styczeń

 

Czas przedświąteczny wypełniamy radosnym oczekiwaniem, działaniem na przykład takim jak tworzenie pocztówek. Robię to co roku odkąd skończyłam studia, a odkąd zostałam nauczycielka grafiki warsztatowej w Plastyku tworzę je razem z uczniami. Kartki świąteczne najczęściej wykonujemy w linorycie ale także w monotypii i suchej igle. Nazbierało się tego trochę i w związku ze zbliżającym się jubileuszem szkoły postanowiłam pokazać je szerszej publiczności. Jestem przekonana, że umilą one Państwu ten przecudny czas grudniowy.

Joanna Nurowska

 

 

Na przełomie grudnia 2019 roku i stycznia 2020 roku serdecznie zaprosiliśmy Państwa na wystawę prac Joanny Nurowskiej oraz jej uczniów, powiązaną z przypadającym na 2020 rok 75-leciem Szkoły Plastycznej w Gdyni Orłowie. Na ekspozycję złożyły się Pocztówki Świąteczne wykonane m.in. w linorycie, monotypii oraz suchej igle.

Na wernisaż wystawy wprowadzającej nas w świąteczny klimat zaprosiliśmy w środę, 11 grudnia 2019 roku o godz. 18.00. Niecodzienne kartki świąteczne można było oglądać do 6 stycznia 2020 roku.

Wstęp wolny.
Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA POCZTÓWEK ŚWIĄTECZNYCH

 

 

 

 

O AUTORCE

Joanna Nurowska Absolwentka Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie (rocznik 1988). Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki na kierunku grafika. Dyplom z oceną celująca otrzymała w pracowni profesora J. Krechowicza (1994), natomiast aneks z grafiki warsztatowej u profesora C. Tumielewicza. Aneks z fotografiki u st. wyk. W. Węgrzyna. Od 1997 roku jest nauczycielką w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie. Brała udział w wielu konkursach graficznych, wystawach indywidualnych (7) oraz zbiorowych.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WERNISAŻU