AKADEMIA DOBRYCH RELACJI. Cykl zajęć nt. psychologii relacji | 22.05.2018 r.

 

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do Dworku Sierakowskich na kontynuację projektu Dom Sąsiedzki. W ramach tego zadania zapraszamy na nowy cykl spotkań dotyczący psychologii relacji. Wykłady z elementami warsztatowymi na temat komunikacji, tak niezbędnej w utrzymaniu dobrych stosunków międzyludzkich, poprowadzi doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska. Będziemy także kontynuować prelekcje prawne, dotyczące aspektów dziedziczenia oraz prawa w rodzinie, prowadzone przez wieloletniego wykładowcę Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Poniżej prezentujemy szczegółowy opis i harmonogram wykładów. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką i terminami.

AKADEMIA DOBRYCH RELACJIcykl wykładów z elementami warsztatowymi nt. psychologii relacji.

Prowadzący: doradca psychologiczny Ewa Kuczkowska, prelegent autorskiego cyklu Akademia dobrych relacji specjalizujący się w problemie niechcianej samotności.

Deficyty w obszarze umiejętności komunikacyjnych bardzo negatywnie odbijają się na stosunkach międzyludzkich. Dlatego tak istotna jest łatwo dostępna edukacja psychologiczna i  umiejętna popularyzacja wiedzy w tym zakresie.

Każdy pojedynczy wykład można traktować jako niezależne wydarzenie. Jednak kompendium wiedzy na temat komunikacji w relacjach da uczestnictwo we wszystkich spotkaniach cyklu.

Wykłady są przygotowane w przystępny sposób, nie wymagający od uczestników wiedzy psychologicznej. Treści są uniwersalne, będą więc użyteczne dla każdej grupy wiekowej osób dorosłych oraz młodzieży starszej. Ich zawartość ma też walory praktyczne, w przypadku pozytywnego nastawienia uczestników do aktywności własnej, prelegent przeprowadzi kilka ćwiczeń, podczas których obecni będą mogli zastosować swoją świeżo nabytą wiedzę.

 

Cykl pierwszy 3-spotkaniowy: Moc dobrej i złej komunikacji

30 stycznia (wtorek), godz.18.30  – Źródła nieporozumień w komunikacji

20 luty (wtorek), godz. 18.30 – Dobry słuchacz pilnie poszukiwany

20 marca (wtorek), godz.18.30  – Po co ludzie mówią?

 

Cykl drugi 2-spotkaniowy: Asertywność, właściwie co to takiego?

17 kwietnia (wtorek), godz.18.30  – Wolno mi być sobą!

22 maja (wtorek), godz.18.30  –  Co przeszkadza w byciu sobą?

Zobacz także inne wydarzenia w ramach projektu Domy Sąsiedzkie w Dworku Sierakowskich

PRAWO W RODZINIE – prelekcje prawne z dyskusją

 

Cykl pięciu wykładów obejmie nurtujące Państwa zagadnienia prawne dotyczące życia codziennego. Tematykę spotkań będą stanowiły spadki, darowizny, testamenty i różnego rodzaju czynności, których należy dokonać, aby być dobrze zabezpieczonym na wypadek nieszczęścia w rodzinie. Tak jak poprzednio, spotkania będą odbywały się w środy o godz.15.00 i prowadzi je doświadczony notariusz, wieloletni wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Terminy wykładów:

28 lutego,(środa), godz. 15.00

14 marca,(środa), godz. 15.00

21 marca,(środa), godz. 15.00

18 kwietnia,(środa), godz. 15.00

25 kwietnia,(środa), godz. 15.00