Romek Puchowski solo w Dworku Sierakowskich. 17.09.2016

Serdecznie zapraszamy na koncert Romka Puchowskiego, który odbędzie się w Dworku Sierakowskich 17 września o godz. 20.00. Po ubiegłorocznej wyprawie Romka Puchowskiego w Deltę Mississippi, powróciła na dobre jego fascynacja archetypicznym bluesem, co będzie można usłyszeć na koncercie. Recital zostanie wzbogacony o pokaz slajdów z podróży po Delcie, naturalnie ze stosownym komentarzem Romka.

Bilety w cenie 15 zł dostępne są w dniu koncertu.

16 września, dzień przed koncertem obchodzony jest Dzień Bluesa – święto zainicjowane przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, a obchodzone od 2005 roku w dzień urodzin legendarnego śpiewaka i gitarzysty B.B. Kinga. Z tej okazji w całym kraju organizowanych jest wiele imprez i koncertów, które mają promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną.

ROMEK PUCHOWSKI – muzyk, kompozytor, free-styler, wirtuoz gitary DOBRO i techniki slide. Wszechstronna muzyczna osobowość, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność. Twórca i lider alternatywnej formacji Von Zeit. Jego solowe koncerty to totalny, przepełniony pozytywną energią performance. O jego występach recenzenci piszą: „Mistrz przemówił!”, „Kosmos, zjawisko, geniusz”, „Puchowski to potęga!”. Brał udział w prestiżowym projekcie koncertowym „Mistrzowie gitary”, prezentującym najwybitniejszych polskich gitarzystów. Album jego formacji Von Zeit „Ocieramy się” został uznany za jedną z najlepszych płyt rockowych roku 2008.

Romek Puchowski współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz, Tymonem Tymańskim, berlińskim perkusistą Michaelem Maassem, z harmonijkarzem Keithem Dunnem z Bostonu, wirtuozem gitary, Nickiem Katzmanem oraz legendą harmonijki ustnej, Sugarem Blue, znanym ze współpracy m.in. z Rolling Stones czy Frankiem Zappą. Płyta Romek Puchowski „Free”, która ukazała się w marcu 2013 roku, zebrała świetne recenzje. Piosenka „Jurata” trafiła na Listę Przebojów Trójki. Utwór „Big Bad Brother” znalazł się w półfinale światowego konkursu International Songwriting Competition w USA, w jury którego zasiada m.in. Tom Waits.

W styczniu 2015 koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Odbył fascynującą podróż przez Deltę Mississippi, śladami takich mistrzów jak Son House, Charley Patton, Robert Johnson, podczas której m.in. zbierał inspiracje i komponował. Owocem tego przedsięwzięcia jest kilkanaście autorskich pieśni, które znajdą się na najnowszym albumie Romka Puchowskiego.

O twórczości R. Puchowskiego:

„Big Bad Brother” to surowy i szorstki blues wykonany przez Puchowskiego tylko w towarzystwie Grzegorza Grzyba na perkusji. (…) Trochę przypomina to The White Stripes, ale jest jeszcze bardziej surowo i szorstko. (…) muzyka zawarta na krążku doskonale pokazuje go dokładnie takiego, jakiego znamy z występów scenicznych, czyli artystę z otwartą głową, śmiało sięgającego po różne stylistyki, odważnego, czasem prowokującego.”
Robert  Trusiak, „Magazyn Gitarzysta” (fragment recenzji płyty „Free”)

„Zapamiętajcie tę nazwę: Von Zeit. Pełne ognia utwory zespołu to nasz muzyczny typ na lato”.
Katarzyna Zalewska, „Newsweek”

„Mistrz przemówił! Tak powinno się skwitować to wyjątkowe na naszym rynku wydawnictwo. [Romek Puchowski, „Simply”] (…) Powstał owoc bluesowy, który powala oryginalnością i świeżością…”.
Wiesław A. Chmielewski, „Twój Blues” (rec. Płyty „Simply” 2006)

„Romek Puchowski – bluesman, który nie boi się eksperymentować i bawić dźwiękami. (…)  Znaki rozpoznawcze: łysina, gitara DOBRO, inteligentne teksty, freestyle”.
Bartek Borowicz

„Wspaniała motoryka gitarowych partii, operowanie dynamiką, stylowy wokal oraz ogromny ładunek energii, którego nie powstydziłaby się żadna blues-rockowa formacja – Puchowski to potęga!”.
Rafał Białek, „Twój Blues” (rec. Koncertu na festiwalu Satyrblues’2007 w Tarnobrzegu)

Dyskografia:
Von Zeit „Von Zeit” [CD], Jazz, 2003
Romek Puchowski „Simply“ [CD], Biodro Records, 2006
Von Zeit „Halucynacje Hrabiego Von Zeit” [mini DVD], Biodro Records, 2007
Von Zeit „Ocieramy się” [2 CD], Biodro Records, 2008
Romek Puchowski „Live in Satyrblues 2007” [DVD], The Association For Original Culture Protection, 2008
Romek Puchowski “Free” [CD], Soliton 2013

www.puchowski.com
www.youtube.com/romekpuchowski
www.facebook.com/romekpuchowski