Ruszamy w Sopot! SOPOCKIE DNI SENIORA | 10 – 14.06.2019

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu serdecznie zaprasza na Sopockie Dni Seniora, odbywające się w tym roku pod hasłem Ruszamy w Sopot! Od 10 do 14 czerwca w różnych punktach miasta odbędzie się szereg kameralnych i plenerowych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych dedykowanych seniorom. Warsztaty, pokazy, wykłady, koncerty, spotkania międzypokoleniowe, festyn, aktywności sportowe oraz stoiska z ofertami dla seniorów, to tylko część atrakcji proponowanych na ten aktywny tydzień.

Serdecznie zapraszamy do Dworku Sierakowskich na wydarzenia kulturalne w ramach Sopockich Dni Seniora, przygotowane w wyjątkowej odsłonie. Wstęp wolny!

 

PONIEDZIAŁEK, 10 czerwca, godz.18.30

Teatr przy Stole

 „Szach mat” –  komedia S. Vögla ze słodkim wstępem.

Zabawna sztuka, w której rezolutna pomoc domowa nieoczekiwanie wywraca do góry nogami świat dwóch emerytów. Czytają aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Elżbieta Goetel-Dąbkowska, Piotr Łukawski, Andrzej Nowiński i Krzysztof Gordon. Opiekę reżyserską nad spektaklem sprawuje Krzysztof Gordon opiekę artystyczną prof. Małgorzata Jarmułowicz.

 

Tak było:

WTOREK, 11 czerwca, godz.18.00

Akademia Dobrych Relacji

Wykład  na temat „Jak być lubianym”. Prowadzenie: Ewa Kuczkowska – doradca psychologiczny. Prelekcja w ramach projektu Domy Sąsiedzkie.

Tak było:

CZWARTEK, 13 czerwca, godz.18.00

Czwartkowy Wieczór Muzyczny

Koncert kameralny z nutą słodyczy. Wystąpią: Małgorzata Wójcik (skrzypce) i Mikołaj Sikała (fortepian)

 

Koncert z okazji Sopockich Dni Seniora w dniu 13.06.2019 z udziałem Małgorzata Wójcik (skrzypce) i Mikołaj Sikała (fortepian).  Profesor Krzysztof Sperski otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” w kategorii „Przyjaciel Seniora” m.in. za organizację koncertów w ramach Czwartkowych Wieczorów Muzycznych (nieprzerwanie od 45. lat), co świętowaliśmy wraz z Seniorami podczas tego wyjątkowego wieczoru.

 

Uroczystość wręczenia nagrody „Pomorskie dla Seniora” w Muszli koncertowej w Sopocie (14 czerwca, godz. 12.00):

 

PRZEZ CAŁY TYDZIEŃ zapraszamy do Galerii Sztuki w Dworku na wystawę malarstwa i rysunku Anny Malinowskiej „Realizm magiczny”. Wystawa czynna codziennie w godz. 12.00-18.00.

 

Szczegółowy program Sopockich Dni Seniora

Program do pobrania

PROGRAM SOPOCKICH DNI SENIORA 2019

 

Więcej o wydarzeniu

Sopockie Dni Seniora – 5 dni atrakcji dla seniorów, wnuków i całej rodziny

Każdy dzień ma charakter tematyczny, dedykowany konkretnemu obszarowi z zakresu polityki senioralnej: aktywność obywatelska, bezpieczeństwo, edukacja, aktywność fizyczna, zdrowie i kultura. Wiele z tych propozycji ma charakter międzypokoleniowy, na które zapraszamy dziadków wraz z wnukami. Swoją ofertę zaprezentują m.in. Domy Sąsiedzkie, Muzeum Sopotu czy Grodzisko. W ramach Sopockich Dni Seniora odbędzie się również uroczyste zakończenie roku akademickiego Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Rozpoczniemy w poniedziałek 10 czerwca w Urzędzie Miasta Sopotu od uroczystej sesji Sopockiej Rady Seniorów, a zakończymy w piątek 14 czerwca, koncertami na Molo. Na większość wydarzeń wstęp jest wolny, oprócz trzech spotkań o charakterze zamkniętym, na które obowiązują zaproszenia. Sopockie Dni Seniora to zarówno imprezy kameralne, jak również duże plenerowe otwarte dla wszystkich chętnych.

 

W środę, 12 czerwca w godz. 11.00-16.00 zapraszamy na festyn na boisko Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza. Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji, m.in. warsztaty artystyczne, zajęcia ruchowe, pokazy makijażu, degustację sopockiej solanki, występy na scenie a na zakończenie potańcówkę z muzyką na żywo. Na stoiskach sopockich instytucji i organizacji, informacji udzielać będą m.in. przedstawiciele Straży Miejskiej, ZUS, Urzędu Pracy, MOPS-u, Domu Pomocy Społecznej, czy rzecznika praw konsumenta. Będzie można wymienić się książkami, w sklepie charytatywnym nabyć modną odzież za niewielką cenę a także wykonać badanie słuchu oraz poznać ofertę zabiegów rehabilitacyjnych.

 

Natomiast w piątek, 14 czerwca w godz. 12.00 – 15.00 w muszli na sopockim Molo odbędzie się koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zespołu Kobiety Duo a także pokazy taneczne w wykonaniu seniorów. Zaprosimy do degustacji i pokazu jak przygotować zdrowe soki z warzyw i owoców, do wspólnej zumby, nauki tańca hiszpańskiego oraz wykonania pamiątkowych zdjęć w fotobudce.

Sopockie Dni Seniora to wydarzenie organizowane przez Urząd Miasta Sopotu, Sopockie Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku we współpracy z Sopockimi Domami Sąsiedzkimi oraz innymi miejskimi instytucjami a także organizacjami pozarządowymi.

Szczegółowy program dostępny także na www.scs-sopot.pl oraz w informatorze miejskim „Przepis na Sopot”.