Sławka Ligenza-Hill, „Lato. Plaże i wojaże” – wystawa malarstwa potrwa do 14 czerwca br.

We wtorek, 2 czerwca br., o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz artystka, Sławka Ligenza-Hill, zapraszają do sopockiego Dworku Sierakowskich (ul. J. Czyżewskiego 12) na wernisaż wystawy malarstwa Lato. Plaże i wojaże. Wystawę prezentującą wybrane obrazy pastelowe i akrylowe z ostatnich 10 lat, będzie można oglądać w galerii Dworku Sierakowskich do 14 czerwca 2015 r., codziennie w godzinach 12.00–19.00.

Wstęp wolny

Zapraszamy

Sławka „Szela” Ligenza-Hill maluje od ponad dziesięciu lat. Wcześniej zajmowała się głównie sztuką użytkową z oficjalnie potwierdzonym statusem artysty plastyka. Wystawy i pokazy z tego okresu odbyły się między innymi w Scenie i Galerii Anny Kareńskiej w Poznaniu, Galerii Sztuki Elżbiety Subbotko w Gdyni, EVA ART w Gdańsku. Artystka współpracowała z TV Gdańsk, magazynem mody BEA, Spółdzielnią Pracy Artystów Plastyków WZÓR w Warszawie, ARPO w Gdańsku, Modą Polską i wieloma innymi.
Maluje, wystawia i pleneruje z grupą malarską MALWY od chwili jej powstania w 2007 roku. Ulubione miejsce do życia to Sopot w Polsce i Montepino w Hiszpanii.

Lato. Plaże i wojaże to indywidualna wystawa malarstwa, na którą składa się zbiór wybranych obrazów pastelowych i akrylowych, które powstały w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Znaczną część tego okresu autorka spędziła w Hiszpanii niedaleko Walencji, gdzie słońce świeci jaśniej, rosną gaje pomarańczowe, zimą kwitną migdałowce, plaże są gorące, morze ciepłe i bardzo niebieskie.
Wiele obrazów powstało w Toskanii na wspólnych plenerach malarskich z grupą Malwy. Inne obrazy pokazują chłodną urodę plaż nadbałtyckich, a jeszcze inne urok wiosek rybackich i małych nadmorskich miasteczek Devonu i Kornwalii w Wielkiej Brytanii. Dzieci, kwiaty i zwierzęta również należą do jej ulubionych obiektów malarskich.