„Sny” – wystawa prac Łucji i Bruna Sobczaków oraz Moniki Sobczak-Konca potrwa do 31.05.2015

W poniedziałek, 4 maja br., o godz. 18.00 Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do sopockiego Dworku Sierakowskich (ul. J. Czyżewskiego 12) na wernisaż wystawy prac Łucji i Bruna Sobczaków oraz Moniki Sobczak-Konca. Wystawę pod tytułem Sny, prezentującą m.in.: obrazy, rysunki, kostiumy teatralne i fragmenty scenografii wykonane przez tych pomorskich artystów, będzie można oglądać w galerii Dworku Sierakowskich do końca maja 2015 r., codziennie, w godzinach 12.00–19.00.

Wstęp wolny.
Zapraszamy.

O autorach

Łucja i Bruno Sobczakowie
Malarze i scenografowie. Dyplomy z malarstwa, tkaniny i grafiki uzyskali w PWSSP w Gdańsku. Ich rozpoznawalny styl to kreacja przestrzeni syntetycznej, metaforycznej, fascynacja tkaniną, fakturą materii zetlałej, zużytej, wytartej, popalonej, cytaty dawnego malarstwa, działanie światłem i kolorem. Są autorami scenografii do ponad stu realizacji w operach, teatrach dramatycznych, muzycznych i telewizji. Współpracowali z reżyserami proponującymi najróżnorodniejsze estetyki i konwencje inscenizacyjne, takimi jak J. Kreczmar, S. Hebanowski, D. Baduszkowa, M. Okopiński, R. Major, W. Żiła, K. Babicki, F. Falk, B. Sass, J. Gruza, M. Bork.

Dwukrotni laureaci Teatralnej Nagrody Wojewody Gdańskiego oraz Szóstych Łódzkich Spotkań Baletowych, otrzymali Grand Prix na FMFT w Szczecinie, Złoty Ekran za cykl baletowy z Janiną Jarzynówną-Sobczak, a także wiele innych nagród i wyróżnień.

W 2011 roku otrzymali nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej, oraz upowszechnianie i ochronę kultury, przyznaną z okazji 40-lecia pracy twórczej.

Monika Sobczak-Konca
Studiowała w PWSSP w Gdańsku na wydziale malarstwa i grafiki. Jest autorką scenografii do spektakli baletowych i teatralnych, a także fantazyjnych kostiumów, które najczęściej maluje i aplikuje ręcznie. Wykonywała prace malarskie przy Ołtarzu Papieskim w Sopocie. Zaprojektowała i wykonała ołtarze polowe i malarstwo ścienne w Matemblewie.
Prowadzi warsztaty plastyczne dla młodzieży i nauczycieli poszukujących nowych form pracy w szkole. Obecnie pracuje jako kurator w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.