Sopot w stylu art déco, czyli Wystawa i 53. Aukcja Nowej Sztuki Art in House | 9-10.07.2021

 

Od 9 lipca Towarzystwo Przyjaciół Sopotu razem z warszawskim Domem Aukcyjnym Art in House zaprasza do dworkowej Galerii na Wystawę Nowej Sztuki, która zakończy się licytacją prezentowanych prac. Jak co lato Art in House powraca do słonecznego Sopotu, aby spotkać się z Państwem w czasie wystawy i 53. Aukcji Nowej Sztuki. Do wylicytowania aż 114 prac wykonanych w różnorodnym stylu, tematyce i technice – wszystko w czasie jednego wieczoru, 10 lipca (sobota), o 19:30 w Dworku Sierakowskich w Sopocie (ul. J. Czyżewskiego 12). Bądźcie z nami osobiście, online, przez telefon lub zostawcie limit!

Lipcowy katalog otwiera energetyczna praca Wojtka Brewki z cyklu „Twins”; eksplozją kolorów zachwyci również kobieta-motyl Andrejusa Kovelinasa, intrygujący portret Hanny Kłopotowskiej, charakterystyczne tulipany Edwarda Dwurnika czy kobieta ze smokiem Jana Bonawentury Ostrowskiego. W wakacyjny nastrój wprowadzą Was Joanna Mieszko, która uwieczniła nadmorski brzeg w Sopocie; Robert Jadczak z kubistycznym molo; Grzegorz Chojnacki i hiperrealistyczne mistrzostwo formy oraz Zbigniew Kopania z zachwycającymi peoniami o poranku.

Wiele prac nawiązuje do warsztatów dawnych mistrzów oraz dwudziestolecia międzywojennego: klimat art déco pojawi się w pracy Tomasza Kosteckiego, Jana Dubrowina oraz Anny Konikowskiej; złotem zalśni ikona Borysa Fiodorowicza, anielskie spotkanie na kawie Sylwii Perczak oraz neorenesansowa groteska Anny Kozłowskiej. Akademickie ujęcie tematu dostrzeżemy u Marii Szypluk, Piotra Grzechowskiego, Wiesława Nowakowskiego, Krystyny Khvostyk oraz Magdaleny Kępki. Gry wizualne z dawną sztuką podjęli z kolei Katarzyna Słowiańska-Kucz, Campio, Malwina de Brade oraz Wojciech Pelc.

Nie zapominamy również o miłośnikach rzeźby: na ostatnich stronach katalogu odnajdziecie subtelną rusałkę Joanny Brudzińskiej, surrealistyczny portret Jacka Opały, błękitnego chłopca Arka Szweda, lecący akt Adama Kołakowskiego oraz charakterystyczne domki Anny Luterackiej.

Wystawę przedaukcyjną w Dworku Sierakowskich będzie można oglądać od piątku, 9 lipca (godz. 12.00) do sobotniej aukcji.

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Zachęcamy do obejrzenia całego katalogu 53. Aukcji Nowej Sztuki z instrukcją licytacji:

Katalog 53. Aukcji Nowej Sztuki >>

Więcej informacji:

www.artinhouse.pl