Wieczór poetycko-muzyczny | 25.06.2021 | „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021

 

 

W piątek 25 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 zaprosiliśmy na pierwszy wieczór poetycko-muzyczny w ramach wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021 z okazji 200 rocznicy urodzin poety. Usłyszeli Państwo literackie dzieła C.K. Norwida m.in. utwór „Fortepian Szopena” oraz wiersz [Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie] w interpretacji Jarosława Tyrańskiego aktora Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Recytacja oprawiona została kompozycjami Fryderyka Chopina w wykonaniu Natali Zaleskiej, wybitnie uzdolnionej studentki gdańskiej Akademii Muzycznej, laureatki I Nagrody na V Międzynarodowym Konkursie Wykonawców Muzyki Polskiej w Omsku/Rosja (2019 r.) i  II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Wiedniu (2020 r.)

Na kolejne spotkanie z Norwidem zapraszamy do Dworku Sierakowskich w piątek 30 lipca 2021 r. o godz. 18.00. Zachęcamy do zapoznania się z programem i opisem wydarzenia „Fortepian Szopena” – spotkania z Norwidem. Sopot 2021.

 

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natalia Zaleska

Studiuje w klasie fortepianu pod kierunkiem prof. dra hab. Bogdana Kułakowskiego. Laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych w Polsce, Hiszpanii, Czechach, Niemczech, Austrii oraz Rosji, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej w Omsku (Rosja) – I nagroda 2019 r., Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Wiedniu – II nagroda 2020 r. Jest również laureatką „Estrady Młodych” Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku. Brała udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitne osobowości świata muzycznego takie jak: Elżbieta Stefańska, Alexei Orlovetski, Andrzej Jasiński, Krzysztof Jabłoński, Dina Yoffe, Berndt Goetzke. Była również uczestniczką międzynarodowego projektu artystycznego „Morningside Music Bridge” w Calgary (Kanada). W latach 2011 i 2016 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje również jako muzyk orkiestrowy z Polską Filharmonią Bałtycką, Operą Bałtycką i Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

źródło: www.amuz.gda.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarosław Tyrański

Absolwent PWST w Krakowie. W 1984 roku otrzymał II nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Baszmaczkina w przedstawieniu „Płaszcz” Mikołaja Gogola w reżyserii Jerzego Treli. Od 1984 roku aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Występuje ponadto w spektaklach telewizyjnych (m.in. „Zmierzch Bogów”, „Zbójcy”, „Arkadia”, „Wallenstein”, „Morfina”), słuchowiskach radiowych („Melisa”, „Rozstrzelana warta honorowa”) oraz w filmach i serialach („Kamerdyner”, „Pułkownik Dąbek. Obrona Gdyni 1939”, „Gracze”, „Les enfants de la guerre”) i serialach filmowych(„Pogranicze w ogniu”, „Ludzkie sprawy”, „Tygrysy europy”, „Tulipan”).

źródła: www.teatrwybrzeze.pl, www.filmpolski.pl

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

 

 

 

Organizatorem wydarzenia Fortepian Szopena – spotkania z Norwidem, Sopot 2021. W 200-rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida (1821-1883) jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.

Festiwal odbędzie się pod patronatem: Prezydenta Miasta Sopotu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Instytutu Książki, Instytutu Literatury oraz patronatem medialnym: TVP Kultura, TVP Gdańsk, trojmiasto.pl, Radia Gdańsk i dwumiesięcznika literackiego Topos„.

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Gminy Miasta Sopotu.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

Partner:

  

 

 

Patronat:


 

Patronat medialny: