Spotkanie z Markiem Stokowskim i prezentacja jego najnowszej książki „Kino krótkich filmów” 27.03.2015

W piątek, 27 marca br. o godz. 18.00, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do sopockiego Dworku Sierakowskich (ul. J. Czyżewskiego 12) na kolejne spotkanie w cyklu Wiersze na Piętrze. Gościem wieczoru będzie Marek Stokowski, poeta i prozaik, kustosz Muzeum Zamkowego w Malborku, autor nowej powieści Kino krótkich filmów. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kuczkowski.

Wstęp wolny.

Zapraszamy

O autorze

MAREK STOKOWSKI – ur. w 1957 r. w Warszawie. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego studium działań edukacyjnych w muzeach. Poeta i prozaik. Kustosz w Muzeum Zamkowym w Malborku. Uczestnik Międzynarodowego Programu dla Profesjonalistów Filmowych Ekran w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Autor tomu wierszy Dzień nad ciemną rzeką (1996), humoresek Sny dla dorosłych i dla dzieci z obrazami Mariusza Stawarskiego (1998), książek popularnonaukowych (min. Krzyżacy, ich państwo i zamki, 2002), przewodników, powieści przygodowo-edukacyjnej Noc tajemnic (2005) oraz powieści współczesnych: Samo-loty (2005), Stroiciel lasu (2010) – nominowanej do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za rok 2010 oraz Kino krótkich filmów (2014).

O powieści

Kino krótkich filmów to powieść, w której człowiek i pies – bohaterowie poprzedniej powieści Stokowskiego Stroiciel lasu – wyruszają w drogę na północ. Ich zimowa wędrówka przez puszczę na krawędzi doliny Wisły, Wielkie Żuławy i lasy nad Bałtykiem obfituje w niezwykłe spotkania, stając się dla człowieka głębokim doświadczeniem duchowym. Pełna humoru i swady narracja prowadzona przez psa sprawia, że opisywane sceny ożywają w iluzjonie ulokowanym w sekretnej przestrzeni głowy czytelnika. W tym samym kinie wyświetlają się również mini humoreski, jakie bohater opowieści odnajduje na szlaku do Skandynawii.

„Opowieść o drodze. O przyjaźni, śmiechu i miłości. I meteorytach.”/ Paweł Wyżykowski
źródło: http://www.niecale.pl/