Standardy jazzowe w Dworku Sierakowskich

W piątek, 3 czerwca o godz. 20.00 zapraszamy na koncert jazzowy MOTYLE W BRZUCHU. Dziewięć nieprzypadkowych ballad jazzowych m.in.: „The way you look tonight”, „Bewitched”, „Nature boy” czy „Cry me a river” będzie luźno przeplatać się opowiadając historię kobiety poszukującej. Tłem do recitalu Agaty Bykowskiej będą komiksy autorstwa Agnieszki Szczepaniak.

– ukradkiem zjadam z kwiatów motyle
by poczuć je w brzuchu, choć przez krótką chwilę –
– ja motylom skrzydełek nie urywam, bo tylko w całości
w brzuchu moim się staną substytutem miłości –

Wokal: Agata Bykowska
Fortepian: Piotr Słopecki
Przygotowanie wokalne: Anna Domżalska
Opracowanie graficzne: Agnieszka Szczepaniak

Zapraszamy na muzyczne smutki i żale, z przymrużeniem oka.
Bilety (20 zł) do nabycia w kawiarni Młody Byron.

Agata Bykowska – aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Urodzona w 07.11.1990 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Laureatka Nagrody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rolę Zochy w spektaklu NASZA KLASA oraz za rolę w przedstawieniu LOVE&INFORMATION. Lekcje śpiewu rozpoczęła trzy lata temu przygotowując się do swojego pierwszego spektaklu w Teatrze Wybrzeże pt. „Seans” w reż. A. Orzechowskiego. Później postanowiła kontynuować naukę prywatnie pod okiem Anny Domżalskiej. Na deskach Teatru można zobaczyć ją m.in. w spektaklach: „Broniewski”, „Ciąg” czy „Portret Damy”. „Motyle w brzuchu” to pierwszy projekt w jej życiu o charakterze muzycznym.

Piotr Słopecki – już jako chłopiec brał udział w konkursach muzycznych, zdobywał jako pianista i kameralista nagrody w Bielsku-Białej, Wrocławiu i Olsztynie. W 1993r. w Ragusa-Ibla we Włoszech zdobył drugą nagrodę w międzynarodowym konkursie pianistycznym (pierwszej nie przyznano) oraz specjalną nagrodę jury za wykonanie „Wariacji Goldbergowskich” Bacha. W 1996 r. ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego, a w 2001 r. studia w zakresie gry na organach w klasie prof. Bogusława Grabowskiego. Został uhonorowany nagrodą Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki za rok 2000. Oprócz gry na fortepianie i organach zajmuje się również muzyką rozrywkową, kompozycją i aranżacją. W roku 2012 wraz z pracownikami i studentami Akademii Muzycznej odbył cykl koncertów (m.in. w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk) z piosenkami Zygmunta Koniecznego występując jednocześnie w roli – pianisty, aranżera, jak również kierownika muzycznego.