Styczeń 2016

We wtorek, 5 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy prac artystów związanych z Katedrą Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
W galerii Dworku zaprezentowane zostały rzeźby i inne formy przestrzenne oraz fotografie Macieja Albrzykowskiego, Mateusza Dworskiego, Karoliny Freino, Andrzeja Kosowskiego i Aleksandra Zyśko. Wystawę  „IMPLANATACJE”  można było oglądać do końca stycznia 2016 r., codziennie w godzinach 12.00–18.00.

O wystawie „IMPLANTACJE” w Dworku Sierakowskich
„Grupa artystów związanych z kierunkiem Rzeźba na Wrocławskiej ASP, pochodzących z różnych zakątków kraju przywozi w miejsce tak specyficzne, kulturowo i historycznie naznaczone, swe osobiste „fragmenty”. Obiekt zdecydowanie odróżnia się od otaczającej go architektury skromnością i stylistyką małego dworku szlacheckiego. Również wnętrza nasuwają skojarzenia i oczekiwania konkretnej estetyki. W tę symboliczną przestrzeń zamierzamy wszczepić obcą, odmienną tkankę a może tylko pozornie obcą. Czy okaże się dysonansem, wtopi się w całość, ubarwi zastane tło? Jest to rodzaj doświadczenia, badania, eksperymentu, przygody artystycznej. Każdy zrobi to na swój sposób i powodowany odmiennym imperatywem. Dokonane zostaną próby dostosowania, niemal mimikry bądź skontrastowania, tudzież obnażenia osobowości miejsca, demistyfikacji rzeczywistości.”

/ Maciej Albrzykowski