Styczeń 2019

…tam szukam tego, czego nie znajduję w rozedrganym mieście. Zatrzymuję kadry codzienności i poszukuję dla nich malarskiego języka.

B. Polak-Pela

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie PolakPeli_plakat-1-717x1024.jpg

W styczniu Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na indywidualną wystawę malarstwa Beaty Polak-Peli pod tytułem „480 km”. W galerii w Dworku zaprezentowane zostaną najnowsze kolaże artystki zainspirowane urokliwymi pejzażami Podlasia, które przeniosą nas do okolic Jej ulubionego Mielnika nad Bugiem.

Na wernisaż wystawy zapraszamy w środę 9 stycznia 2019 r., godz. 18.00. Ekspozycję będzie można oglądać codziennie do 3 lutego, w godzinach 12.00–18.00.

Wstęp wolny

Zapraszamy

Beata Polak-Pela

Absolwentka Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki w Katedrze Konserwacji Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1981 r.). Sopocianka z urodzenia, od wielu lat mieszka i pracuje we Wrzeszczu.

Wystawa „480 km” to prezentacja moich prac malarskich powstałych w ostatnim roku. Ekspozycja dedykowana jest miejscu, do którego przenoszę się każdego lata. Jest to Mielnik nad Bugiem na Podlasiu.

Tam maluję i tam szukam tego, czego nie znajduję w rozedrganym mieście. Zatrzymuję kadry codzienności i poszukuję dla nich malarskiego języka. Efektem tych poszukiwań są eksperymenty z kolażem. Spokój, wyciszenie i próba odnalezienia równowagi, sprzyjają mojej pracy i są na wagę złota.

Do Gdańska przywożę energię, świeżość, malarskie pomysły, które starczają mi jeszcze na długi czas i skutkują pracą nad nowymi obrazami. Oby do lata!   

 Beata Polak-Pela