ŚWIĘTO ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH W SOPOCIE – 10 września 2016

Sopockie święto organizacji działających dla pożytku publicznego to szereg aktywności w sferze społecznej, zdrowotnej, edukacyjnej, kulturalno-artystycznej i sportowej dedykowanych dzieciom, młodzieży, rodzinom, osobom aktywnym zawodowo, seniorom oraz osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

W ten szczególny dzień gorąco zapraszamy członków i sympatyków działalności Towarzystwa Przyjaciół Sopotu, członków innych sopockich organizacji pozarządowych oraz wszystkich mieszkańców, do wzięcia udziału w festynie na Skwerze Kuracyjnym przy Molo i jesiennego spaceru do zabytkowego Dworku Sierakowskich. Zachęcamy do obejrzenia wystawy malarstwa i rysunku Zenona i Dariusza Aniszewskich „Konie i…” w dworkowej galerii sztuki, pogawędki przy aromatycznej kawie i domowym cieście w kawiarni Młody Byron oraz do czytelni zorganizowanej w przestrzeniach Dworku. Do poczytania Rocznik Sopocki – znakomite kompendium wiedzy o ciekawych ludziach, wydarzeniach i miejscach w Sopocie, współczesna poezja polska (m.in. Z. Jankowski, T. Ferenc, W. Kass) oraz czasopismo literackie „Topos”. Galeria i Czytelnia czynne w godzinach 12.00-18.00. Wstęp wolny.

Więcej informacji na temat festynu
14-ta edycję Sopockiego Festynu Organizacji Pozarządowych rozpocznie jak co roku Parada Pozarządowa, która o godz. 11.30 wyruszy spod kościoła p.w. św. Jerzego, przejdzie ulicą Bohaterów Monte Cassino do Skweru Kuracyjnego, by tam w Muszli Koncertowej ok. godz. 12.00 uroczyście rozpocząć sopockie święto pozarządówki. Festyn otworzy Prezydent Sopotu, który ogłosi tegorocznego laureata „Sopockiego Serca” – organizację szczególnie zaangażowaną w sprawy Miasta i jego mieszkańców.

W tym dniu sopockie organizacje przygotowały szereg aktywności, m.in. ciekawe warsztaty artystyczne, malowanie twarzy, zabawy fantowe i aukcje prac. Nie zabraknie zabaw, gier i pokazów sportowych (karate, lekkoatletyka, fitness, treningi demonstracyjne oraz pojazdy sportowe). Stały element festynu to również udział organizacji pro-zwierzęcych, u których będzie można skonsultować wszelkie kwestie związane z adopcją, czy też z opieką nad zwierzętami. Swoje stoiska przygotują również podmioty zajmujące się rozwojem przedsiębiorczości oraz funduszami europejskimi, gdzie dostępne będą informacje o możliwościach pozyskania środków unijnych. Stoisko Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych to z kolei zaproszenie do współpracy wolontariuszy i start kampanii „Wolontariat – Aktywni w Sopocie”. Wśród instytucji miejskich biorących udział w festynie niecodzienne atrakcje dla najmłodszych zapewni sopocka Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna.

W programie scenicznym Muszli Koncertowej Sopockiego Molo m.in.: bębniarze, Zumba, Breakdance, Esperanto i aukcja prac fotograficznych Sopockiej Szkoły Fotografii. Całość wydarzenia uwieńczy gorąca latynoska muzyka w wykonaniu Zespołu CAFÉ Y SON.

Ramowy Program sceniczny
[program PDF]

źródło: www.scop.sopot.pl/news

Wstęp wolny.
Zapraszamy, świętuj z nami!