SYLWESTROWY WIECZÓR MUZYCZNY w Dworku Sierakowskich | 31.12.2018, godz. 18.00

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza na pełen mistrzowskich wykonań SYLWESTROWY KONCERT KAMERALNY z lampką szampana, nutką słodyczy i tradycyjną loteryjką. W poniedziałek, 31 grudnia o godz. 18.00 wystąpią:

BOGNA FORKIEWICZ – sopran

DARIUSZ WÓJCIK – bas

RAFAŁ LEWANDOWSKI – fortepian

Prowadzenie: prof. Krzysztof Sperski.

Zapraszamy do nabywania zaproszeń-cegiełek na koncert sylwestrowy o wartości 60 zł. Dochód z cegiełek zostanie przeznaczony na działalność statutową Towarzystwa Przyjaciół Sopotu związaną z organizacją imprez kulturalnych w kolejnym roku kalendarzowym.

Zaproszenie-cegiełkę można nabyć osobiście w biurze TPS (Dworek Sierakowskich, ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot), do 28 grudnia (lub do wyczerpania zaproszeń), w godzinach pracy biura tj. pn, wt, śr, pt w godz. 10.00-16.00, czw w godz. 13.00-19.00.

Istnieje także możliwość dokonania rezerwacji telefonicznie lub poprzez e-mail. Zarezerwowane zaproszenia należy jednak odebrać w biurze TPS w ciągu trzech dni od dokonania rezerwacji. Po tym okresie czasu rezerwacja przepada, a nieodebrane zaproszenia stają się ogólnie dostępne.

Dla Państwa komfortu miejsca w sali koncertowej będą numerowane, a ich indywidualne oznaczenia zawarte będą w każdym zaproszeniu.

ARTYŚCI:

BOGNA FORKIEWICZ – ukończyła z wyróżnieniem naukę w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz. Studia muzyczne odbyła na wydziale wokalno-aktorskim Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu solowego prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej (dyplom z wyróżnieniem). Kontynuowała naukę w Wielkiej Brytanii i w Holandii.
Ukończyła również liczne kursy mistrzowskie w kraju i za granicą.
Współpracuje z filharmoniami i teatrami operowymi w kraju, bierze udział w festiwalach muzycznych krajowych i zagranicznych. Bierze również udział w przedsięwzięciach teatralnych.
W jej repertuarze istotne miejsce zajmuje pieśń romantyczna i muzyka współczesna. Wykonała kilkadziesiąt recitali solowych. Wielokrotnie brała udział w nagraniach radiowych i telewizyjnych. Koncertowała w Anglii, Niemczech, Francji, Holandii, na Węgrzech, Chorwacji.
W swym dorobku artystycznym posiada wykonania wielu partii sopranowych w dziełach muzyki kameralnej, operowej (szczególnie Mozart, Bellini, Donizetti), oratoryjnej oraz symfonicznej od mistrzów renesansu po kompozytorów XX wieku. Sięga również do repertuaru lżejszego: operetki, musicalu, jazzu i piosenki.

DARIUSZ WÓJCIK – śpiewak (bas), aktor, scenarzysta, reżyser i animator życia kulturalnego. Studia przy Teatrze Muzycznym w Gdyni, obejmujące dwa kierunki – wokalny i aktorski, ukończył z wyróżnieniem w 1989 roku. Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem Henryka Bisty, śpiew solowy studiował u prof. Anny Bartoszyńskiej.

Jako wieloletni solista Teatru Muzycznego w Gdyni był odtwórcą licznych ról m.in. w spektaklach Jerzego Gruzy. Z zespołem gdyńskiego Teatru Muzycznego odbył liczne tournée po Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Niemczech. Współpracował z Państwową Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie wykonał z ogromnym sukcesem partię Frosha w operetce Zemsta Nietoperza J. Straussa. Koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Belgii, Holandii i Francji. Do swoich sukcesów artysta zalicza występ na nowojorskim Broadwayu w polskojęzycznej wersji musicalu Jesus Christus Superstar A. L. Webbera u boku lidera Zespołu TSA Marka Piekarczyka.

Jego repertuar obejmuje formy kameralne, operowe, operetkowe, oratoryjno-kantatowe, pieśni i musicale. Ma w swoim dorobku nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne. Największą fascynacją artysty jest kultura żydowska. Wielkim powodzeniem cieszą się jego recitale pieśni żydowskich w języku yiddish i hebrajskim.

RAFAŁ LEWANDOWSKI – ukończył Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu Andrzeja Artykiewicza. Jako stypendysta tej uczelni brał udział w kursie mistrzowskim w Weimarze prowadzonym przez światowej sławy pianistę i pedagoga Bernarda Ringeissena, a następnie kontynuował studia pianistyczne pod kierunkiem tego artysty w Paryżu. Rafał Lewandowski występował w wielu krajach Europy m.in. w Danii, Austrii, we Francji, Niemczech, oraz wielokrotnie w USA, gdzie debiutował m.in. w nowojorskim Lincoln Center jako solista w koncercie Princeton Symphony Orchestra. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych. Występuje również jako kameralista współpracując z wokalistami i instrumentalistami, m.in. z Agnieszką Wolską, Natalią Walewską, Krzysztofem Wroniszewskim.