Tadeusz Bałakier „Szukając światła” | Nowa wystawa malarstwa w dworkowej Galerii Sztuki | 11.08-19.09.2021

 

 

W środę, 11 sierpnia o godz. 18.00 zaprosiliśmy Państwa na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Bałakiera. Na ekspozycji pod tytułem „Szukając światła” Autor prezentuje prace związane z widzeniem natury oraz jej różnorodnością wywołaną przez zmienność światła. To właśnie światło pełni główną rolę, bez względu na to czy pochodzi od słońca czy od ulicznych lamp postrzegane jest w różnych porach roku, dnia i nocy.

 

W moich pejzażach światło decyduje o nastroju, działa na widza wywołując w nim refleksje, zadumę a czasami wzruszenie, zaś tematyka moich prac jest jakby oczywista bowiem od dziecka mieszkam w regionie warmińsko-mazurskim w otoczeniu przyrody z dala od zgiełku wielkich miast

 

tak o swojej twórczości mówi sam artysta. Wystawę można oglądać w dworkowej Galerii Sztuki do 19 września. Galeria czynna będzie codziennie w godzinach 12.00-18.00.

 

Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tadeusz Bałakier urodził się w 1958 roku w Sokółce. Dyplom z malarstwa uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni profesora Leszka Misiaka. Mieszka we wsi Kłębowo koło Lidzbarka Warmińskiego. Jak sam twierdzi odczuwa powinowactwo duchowe i artystyczne z wieloma pejzażystami okresu Młodej Polski. Na miejsce zamieszkania świadomie wybrał wieś, by mieć bliższy kontakt z naturą i pejzażem, który go inspiruje. Uważa, że aby oddać „duszę miejsca” należy wnikliwie obserwować naturę, otoczyć się nią i do niej dostroić.

 

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYSTAWY I WERNISAŻU

 

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.