„Topos” 6/2015 już dostępny!

Z przyjemnością informujemy, że ukazał się nowy numer dwumiesięcznika literackiego „Topos” 6 (145) 2015. Do czasopisma dołączone są GRATIS: plakat/arkusz poetycki Moniki Rinck „Co to było” oraz dwa tomiki poetyckie:

  • Leszek Szaruga – „Fluktuacja kwantowa”,
  • Konrad Sutarski – „Jakkolwiek już późno”.

W najnowszym numerze dwumiesięcznika także fotorelacja z 8. Festiwalu Poezji w Sopocie, rozstrzygnięcie Konkursów: poetycko-plastycznego Wiersz+ „Malujemy Gałczyńskiego. W 110. rocznicę urodzin Poety” i 10. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. R. M. Rilkego z galerią nagrodzonych i wyróżnionych obrazów oraz wyborem nagrodzonych wierszy.

W numerze między innymi:

  • POEZJA: Monika Brągiel, Zbigniew Jankowski, Tadeusz Kijonka, Maciej Mazurek Adriana Szymańska, Barbara Gruszka-Zych, Maciej Krzyżan, Andrzej Jończyk, Jan Belcik, Tomasz Hrynacz.
  • PROZA: Jarosław Jakubowski „Pogrzeb”; Jadwiga Nowak „Głos wilgi”.
  • RECENZJE: Teresa Tomsia, Szukanie znaków przeszłego – o książce K. Nowosielskiego „Przekładanie ręki”; Kamil Nolbert, Jeśli nie splin to co?
  • o tomie A. Sosnowskiego „Dom ran”; Jarosław Jakubowski, Rosyjski Hiob o książce R. Lis „W lodach Prowansji. Bunin na wygnaniu”.
  • SZTUKA: Jacek Soliński, Droga z dzieciństwa; Kazimierz Nowosielski, Pani Jadwiga Lisiecka (1921-2015); Wojciech Fułek, Złoty ślad.

Ponadto w OGRODZIE DEBIUTÓW Piotra W. Lorkowskiego: R. Słoneczny, N. Komarow, M. Filipek, P. Zemanek.

Na okładce:
Dorota Gawron, „We śnie”. Obraz zgłoszony na Konkurs Wiersz+. Fot. repr. R. Pokoński.

Numer w cenie 15 zł dostępny w salonach sieci EMPiK, wybranych salonikach prasowych oraz u wydawcy.

Zapraszamy również do zakupu prenumeraty na 2016 rok. Sześć kolejnych numerów, każdy wraz z tomikami z serii Biblioteki „Toposu” i arkuszem poetyckim, w cenie 90 zł. Koszty przesyłki w przypadku prenumeraty pokrywa wydawca. Zamówienia prosimy składać mailowo na adres prenumerata@tps-dworek.pl.

Zapraszamy do lektury.